Genel

Çakıcı için sahte rapor düzenleyenler serbest bırakıldı

Çakıcı için sahte rapor düzenleyenler serbest bırakıldı Tutuklu bulunduğu sırada Allaattin Çakıcı’ya süresiz sağlık kurulu raporu düzenledikleri ve suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla tutuklanan 6 kişi serbest bırakıldı. Çakıcı için sahte rapor düzenleyenler serbest bırakıldı detaylar haberimizde…

Çakıcı için sahte rapor düzenleyenler serbest bırakıldı

Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar…

Kırıkkale Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu sırada Alaattin Çakıcı için Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi‘nde, ‘helalleşme’ iznini de içeren, süresiz sağlık kurulu raporu düzenledikleri ve suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla tutuklanan 6 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görevli 23 kişi…

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nca geçtiğimiz 13 Eylül’de, ‘evrakta sahtecilik yaptıkları’ ve ‘suç örgütüne üye oldukları’ iddiası üzerine Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görevli 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Alaattin Çakıcı’ya 22 Haziran’da süresiz sağlık kurulu raporu düzenlediler…

Soruşturma çerçevesinde, Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu sırada Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören Alaattin Çakıcı’ya 22 Haziran’da süresiz sağlık kurulu raporu düzenledikleri ve Çakıcı’nın elebaşı olduğu suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla, aralarında İl Sağlık eski Müdürü F.E.G, eski başhekim T.A., hastane müdürü A.Ü.’nün bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı. 15 şüpheli, 15 Eylül’de sevk edildikleri savcılık tarafından salındı.

6 kişi tutuklandı…

İl Sağlık eski Müdürü F.E.G., eski başhekim T.A., hastane müdürü A.Ü. ile doktorlar İ.K., H.G., S.Z., İ.K. ve H.A., emniyetteki işlemlerinin ardından 16 Eylül’de adliyeye sevk edildi.

Evrakta sahtecilik suçundan tutuklandılar…

Şüphelilerden, F.E.G., T.A., A.Ü., H.G., İ.K. ve H.A.; aynı gün çıkarıldıkları mahkemece ‘evrakta sahtecilik’ suçundan tutuklanırken, S.Z. ile İ.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Avukatlarının mahkemeye yaptıkları itiraz sonucu bugün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar…

Keskin Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan F.E.G., T.A., A.Ü., İ.K. ve H.A.; avukatlarının mahkemeye yaptıkları itiraz sonucu bugün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. Tutuklu zanlılardan H.G. de geçen hafta içerisinde yine avukatlarının itirazı sonucu adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Soruşturma kapsamında tutuklu kalmadığı, adı geçen 6 kişinin tutuksuz yargılanmalarının devam edeceği öğrenildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica