Bilim-Teknoloji

Bunların varoluş kaidesi ait oldukları yerlerin tetikçiliğini yapmaktır

Bunların varoluş kaidesi ait oldukları yerlerin tetikçiliğini yapmaktır Erciyes Üniversitesinin akademik yıl açılışında konuşan AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk üniversiteleri en özgür dönemlerini yaşıyor” dedi. detaylar haberimizde…

Bunların varoluş kaidesi ait oldukları yerlerin tetikçiliğini yapmaktır

AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de bulunan Erciyes Üniversitesinin akademik yıl açılışında konuştu. Erdoğan, “Belli ideolojik kimliklerin üniversitelerde kısmen sürdürdüğünün farkındayız. Bunların zamanla değişeceğine inanıyorum. Biz üniversitelerde tek tipçiliğe karşıyız. Türkiye’nin tüm renkleri üniversitelerde olmalı” dedi.

“jakoben hatta faşist ideolojilerine payanda yapanlar”

Konuşmasına devam eden Erdoğan; “Yıllardır üniversiteleri baskıcı, jakoben hatta faşist ideolojilerine payanda yapanlar, bizim dönemimizde üniversitelerin asli hüviyetlerine kavuşmasından çok ciddi rahatsızlık duyuyorlar. Politikalarımızı yerden yere vuran çevrelerin bizden önce üniversitelerin darbelerde oynadığı role ilişkin tek bir açıklaması yoktur. Bunların varoluş kaidesi ait oldukları yerlerin tetikçiliğini yapmaktır” dedi.

“Türk üniversiteleri tarihin en özgür dönemini yaşıyor”

Akademik yıl açılışında konuşan Erdoğan sözlerini; “Türk üniversiteleri tarihlerinin en özgür, en güçlü dönemini yaşıyor. Terör propagandası yapmak fikir ve düşünce özgürlüğü anlamına gelmez” diyerek bitirdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica