Genel

Brunson kararı Türkiye ABD arasında harika ilişkilere yol açacak

Brunson kararı Türkiye ABD arasında harika ilişkilere yol açacak ABD’li Rahip Brunson’ın serbest bırakılması üzerine Trump sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti ve bu kararın Türkiye ile ABD arasında harika ilişkilere yol açacağını söyledi. Brunson kararı Türkiye ABD arasında harika ilişkilere yol açacak detaylar haberimizde…

Brunson kararı Türkiye ABD arasında harika ilişkilere yol açacak

Brunson Trump görüşmesi oval ofiste olacak…

ABD Başkanı Donald Trump, dün serbest bırakılan Rahip Brunson ile bugün Oval Ofis’te görüşeceğini açıkladı ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yardımları için teşekkür ediyorum”

Sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Trump, “Türkiye tarafından bırakılan Pastör Brunson bu öğleden sonra Oval Ofis’te benimle birlikte olacak. O zor bir tecrübe yaşamış harika bir Hıristiyan. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yardımları için teşekkür ediyorum” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Onunla görüşmek ve tanışmak harika olacak”

“Serbest bırakılan Rahip Brunson bugün 14:30’da Oval Ofis’te olacak. Onunla görüşmek ve tanışmak harika olacak. Harika bir Hıristiyan ve zorlu bir tecrübe yaşadı. Yardımı için Başkan Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum.”

“Brunson kararı Türkiye-ABD arasında harika ilişkilere yol açacak”

Trump, bir sonraki paylaşımında ise şu ifadeleri kullandı:

“Rahip Andrew Brunson’un serbest bırakılması ve geri dönmesinde Türkiye ile herhangi bir anlaşma yapılmadı. Ben rehineler için anlaşma yapmam. Brunson kararı Türkiye ile ABD arasında iyi, belki de harika ilişkilere yol açacak.”

Erdoğan sosyal medyadan yanıtladı…

AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Trump’a yanıt verdi. Erdoğan’ın paylaşımı şu şekilde:

“…her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi”

Sayın Başkan @realDonaldTrump, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi. Umuyorum ki ABD ve Türkiye iki müttefike yakışır biçimde iş birliğine devam eder. PKK, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı ortak bir mücadele yürütür.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica