Genel

Hürriyet: ‘İzmit Belediyesi şampiyon güreşçinin sözleşmesini iptal etti’

Hürriyet: ‘İzmit Belediyesi şampiyon güreşçinin sözleşmesini iptal etti’ İzmitli şampiyon güreşçinin sözleşmesi İzmit Belediye Başkanı adayı Fatma Kaplan Hürriyet’le fotoğraf çekildiği için İzmit belediyesi tarafından iptal edildi. detaylar haberimizde…

Hürriyet: ‘İzmit Belediyesi şampiyon güreşçinin sözleşmesini iptal etti’

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ailesinde minderde dünya şampiyonu Ramis Kahveciler ve Kırkpınar Başpehlivan’ı Recep Güreşen’in yeğeni 14 yaşındaki Özgür Güreşen’i İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in sosyal medya paylaşımı sebebiyle sözleşmesini iptal etti.

Fatma Kaplan Hürriyet Milli güreşçiye özel forma hediye etti

“Sosyal medya hesabından paylaşmıştı”

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet; geçtiğimiz günlerde akrabası olan ve İzmit Belediyesi’nde güreşen 14 yaşındaki Özgür Güreşen’i, Bursa’da gerçekleşen Grekoromen Türkiye Şampiyonluğu elemeleri öncesinde ziyaret etti. Uzun yıllardır Özgür Güreşen’e maddi ve manevi destekte bulunan Hürriyet, Bursa’nın Mudanya ilçesinde yapılan elemeler öncesinde akrabası olan Güreşen’e eşofman ve güreş ayakkabısı hediye ederek bunu sosyal medya hesabında paylaştı. Hürriyet sosyal medya hesaplarında; “Yıldızlar Grekoromen Güreş Müsabakaları elemelerinde İzmit ismini başarıyla temsil edeceğine inandığım Özgür Güreşen’i yolcu ediyoruz. 8 yaşından beri sponsor olarak desteklediğim Özgür Güreşen’in İzmit’i en güzel şekilde temsil edeceğine inanıyor ve başarılar diliyorum yazdı.

“Şampiyon güreşçiye destek olduğu için”

Ailesinde minderde Dünya ve Avrupa şampiyonu Ramis Kahveciler ve Edirne Kırkpınar Başpehlivanlarından Göçmen Recep lakaplı Recep Güreşen; gibi ünlü güreşçilerinde bulunduğu Özgür Güreşen hafta içi Bursa’da gerçekleşen Türkiye elemelerinde üçüncü olarak Aydın’da gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Daha önce kazandığı Kocaeli Kulüpler Arası Güreş Müsabakalarında ikinci olarak 1-3 Mart tarihleri arasında Balıkesir’de düzenlenecek güreş müsabakalarında İzmit’i temsil edecek olan Özgür Güreşen İzmit Belediyesi’nden aldığı haberle şok oldu. Ailesinde başarılı güreşçileri barındıran; ve Türkiye’yi başarıyla temsil eden Güreşen Ailesi İzmit Belediyesi’nin siyasi hesaplarına ters düştüğü için sözleşmesinin iptal edilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Fatma Kaplan Hürriyet’in hediyesi forma ile fotoğraf çektirdi

“Sporcuları siyasi oyunlarının malzemesi yapamazlar”

İzmit Belediyesi’nin güreşçisi olmasına rağmen, belediyeden maddi bir destek alamayan 14 yaşındaki Özgür GüreşenCHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediyesi Başkan adayı olan akrabası Fatma Kaplan Hürriyet’ten aldığı desteklerle spor hayatına devam ediyordu. Belediye Başkan adayı Hürriyet, “İzmit ismini Türkiye ve Dünya’da duyuran sporcularımıza desteğimiz sonsuz olacak. Onlar bizim evlatlarımız ve gençlerimize verdiğimiz destek birilerinin siyasi oyunların malzemesi haline getirilemez. Özgür Güreşen ailesini olduğu kadar İzmit’ti de onurlandıran bir sporcu. Onun sporcusu ya da bunun sporcusu diye bir ayrım yapılamaz. Ama İzmit Belediyesi bu yaptığı ile sporcular arasında yaptığı ayrımı ortaya koymuştur. Zaten maddi bir destekleri olmadığı için Özgür’ü şimdiye kadar destekledik; bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica