Siyaset

Zarrab için kaç kez Amerikaya gidildi

Zarrab için kaç kez Amerikaya gidildi Gürsel Tekin, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab için, devlet büyüklerinin defalarca ABD’ye gittiğini iddia etti. Zarrab için kaç kez Amerikaya gidildi detaylar haberimizde…

Zarrab için kaç kez Amerikaya gidildi

Tekin programda ayrıca, 17-25 Aralık Araştırma Komisyonu’ndaki belgelerin tamamının yakıldığını belirterek, “Bir komisyon oluşturuyorsunuz, komisyon bir çalışma yapıyor, çalışma sonucu bittikten sonra arkadaşlarımıza bilgi verilmiyor. O belgelerin tamamı imha edildi” dedi.

‘Ne Oluyor?’ programında söyledi

CNN Türk kanalında Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne Oluyor?’ programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab için, devlet büyüklerinin defalarca ABD’ye gittiğini ifade etti.

“ABD tarafından askerlerimizin kafasına çuval geçirildiğinde verilmeyen nota, Reza Zarrab için iki kez verildi. Kaç kez Reza için Amerika’ya gidildi?” diye açıklamalarda bulunan Tekin konuşmasına şöyle devam etti;

“Sayın Cumhurbaşkanı gitti, Başbakan gitti, bakanlar gitti. Biz de zannediyoruz ki FETÖ için gidiyorlar. Maalesef ABD gazetelerinde de okuduğumuzda, sadece Reza Zarrab için gidip geldiklerini görüyoruz. Reza için niye gidiyorsunuz?” dedi.

“17-25 Aralık araştırma komisyonundaki belgelerin tamamı yakıldı”

Gürsel Tekin programda ayrıca, 17-25 Aralık Araştırma Komisyonu’ndaki belgelerin tamamının yakıldığını belirterek, “Devlette devamlılık diye bir şey vardır. Bir komisyon oluşturuyorsunuz, komisyon bir çalışma yapıyor, çalışma sonucu bittikten sonra arkadaşlarımıza bilgi verilmiyor. O belgelerin tamamı imha edildi” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica