Siyaset

Zarrab davasında yeni belgeler ortaya çıkarsa Türkiye de soruşturma açılır

Zarrab davasında yeni belgeler ortaya çıkarsa Türkiye de soruşturma açılır AKP’li Şentop: ABD’de devam eden Reza Zarrab davasında Yeni belge ortaya çıkarsa Zarrab soruşturması açılabilir. Zarrab davasında yeni belgeler ortaya çıkarsa Türkiye de soruşturma açılır detaylar haberimizde…

Zarrab davasında yeni belgeler ortaya çıkarsa Türkiye de soruşturma açılır

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, ABD’deki Rıza Sarraf’ın tanık olarak ifade verdiği davayı değerlendirdi. Şentop, davayla ilgili olarak yeni belgeler ya da bulgular ortaya çıkarsa, rüşvet iddialarının Türkiye’de de soruşturulabileceğini söyledi.

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Habertürk TV’de Kübra Par’ın soruları yanıtladı.

ABD’de Rıza Sarraf’ın tanık olarak ifade verdiği davadaki rüşvet iddialarının Türkiye’de yeniden soruşturma konusu olup olmayacağına ilişkin soruya, AKP’nin hukukçu milletvekillerinden Mustafa Şentop, “Yeni belge ortaya çıkarsa soruşturma açılır” yanıtını verdi. Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun soruşturma açılması için dile getirdiği öneriyi ise siyasi propaganda çabası olarak niteledi.

‘Bu talep hukuki değil’

Şentop, rüşvet iddialarının soruşturulmasıyla ilgili olarak, “Ortaya yeni bir takım bilgiler, deliller çıkarsa o zaman bu değerlendirilebilir. Ama şu an itibarıyla Zarrab’ın ifadelerinin dışında bir şey yok ortada. Bu talep hukuki bir talep değil” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica