Genel

Yürüyen Merdiven ters sardı ve 8 kişi yaralandı

Yürüyen Merdiven ters sardı ve 8 kişi yaralandı Bursa Osmangazi İlçesi Timurtaşpaşa mevkinde Tophane’deki Tarihi Saltanat Kapı’ya çıkmak için yukarı çıkan yürüyen merdivenin ters yönde hareket etmesi üzerine 7’si öğrenci 8 kişi yaralandı. Yürüyen Merdiven ters sardı ve 8 kişi yaralandı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Yürüyen Merdiven ters sardı ve 8 kişi yaralandı

Ankara dan Bursa’ya okul gezisi yapan kafilede öğrenciler ve Veliler vardı

Ankara’dan okul gezisiyle Bursa’ya giden öğrenci ve velilerden oluşan kafile, yukarı çıkan yürüyen merdiveninin bir anda ters yöne hareket etmesiyle dengelerini kaybederek düştü. Birbirlerinin üzerine düşen gruptakilerden 7’si öğrenci 8 kişi yaralandı.

“Bursa’ya gelen 100’ü öğrenci 120 kişilik grup, Timurtaşpaşa’dan Tophane’deki Tarihi Saltanat Kapı’ya çıkmak için yürüyen merdiveni kullandı”

Olay, merkez Osmangazi İlçesi Timurtaşpaşa mevkiinde meydana geldi. Ankara Sincan İMKB Ortaokulu’nun düzenlediği okul gezisiyle Bursa’ya gelen 100’ü öğrenci 120 kişilik grup, Timurtaşpaşa’dan Tophane’deki Tarihi Saltanat Kapı’ya çıkmak için yürüyen merdiveni kullandı. Kafilenin bir bölümü çıkış yönünde yürüyen merdiveni kullanırken, merdiven henüz bilinmeyen bir nedenle hızla ters yönde hareket etmeye başladı.

“Dengesini kaybeden gruptaki öğrenciler birbirlerinin ve düşen velilerin altında kaldı”

Dengesini kaybeden gruptaki öğrenciler birbirlerinin ve düşen velilerin altında kaldı. Olayda öğrencilerden Pınar Dönmez, Zeynep Sude Akbaş, Damla Nur Akkuş, Cengiz Han Perçin, Selen Gündoğdu, Sümeyye Merve Kılıç, Emre Ali Fidan ile bir öğrenci velisi yaralandı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar çevredeki çeşitli hastanelere götürülürken, polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

“Düşen çocukları ayakları sıkışmasın diye çektik ama veliler düşünce onları kaldıramadık, üst üste önümüze yığıldılar”

Okul gezisinde sorumlu öğretmenlerden Selma Özbek, kazaya ilişkin şunları anlattı: “Çocukları yürüyen merdiven ile çıkarıyorduk. Merdiven birden geri sarmaya başladı. O anlar çığlık kıyametti. Düşen çocukları ayakları sıkışmasın diye çektik ama veliler düşünce onları kaldıramadık, üst üste önümüze yığıldılar. Bu esnada çocuklar da düştü. Çocuklara bir şey olacak diye çok kaygılandık. Çünkü hepsinin sorumluluğu var üzerimizde” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica