Genel

Yiğit Bulut 4 yıl önce Kuzey Irak Türkiyeye katılacak dedi

Yiğit Bulut 4 yıl önce Kuzey Irak Türkiyeye katılacak dedi 2013 yılında bir konuşmasında yaptığı tespit ile Kuzey Irak’ın 2 yıl içinde referandum yaparak Türkiye’ye katılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut’un kehanetinin üzerinden 4 yıl geçti. Kuzey Irak ise bugün bağımsızlık için sandık başında. Yiğit Bulut 4 yıl önce Kuzey Irak Türkiyeye katılacak dedi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Yiğit Bulut 4 yıl önce Kuzey Irak Türkiyeye katılacak dedi

2013 yılında bir konuşmada bulunan Yiğit Bulut, Türkiye’nin genleşeceğini iddia ederek, Azerbaycan’ın da Türkiye’ye katılacağını ve Türkiye’nin sınırının Hazar’a dayanacağını söylüyordu.

Sene 2013…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanlarından Yiğit Bulut, AKP‘nin İstanbul Kadıköy’de düzenlediği toplantıda konuşuyor ve Başkanlık sistemini övüyor.

Bunun Türkiye’yi böleceği uyarıları yapanları eleştiren Bulut şu ifadeleri kullanıyor:

“Allah ömür verir mi vermez mi bilmem. Ama yazın bu geceyi. 3 sene içinde hatta 2 sene içinde Kuzey Irak referandum yapıp Türkiye’ye katılma kararı alacak.”

Türkiye’nin genleşeceğini iddia eden Bulut, Azerbaycan’ın da Türkiye’ye katılacağını ve Türkiye’nin sınırının Hazar’a dayanacağını iddia ediyor.

Ve salonda alkış tufanı kopuyor.

4 yıl önce Kuzey Irak’ın Türkiye’ye katılacağını iddia eden Yiğit Bulut, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı ve ülkenin ekonomik varlığı olan Varlık Fonu’nu yönetirken, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ise bağımsızlık kararı için sandık başında.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica