Genel

Yeşilçamın ödüllü oyuncusu Funda Ersin aramızdan ayrıldı

Yeşilçamın ödüllü oyuncusu Funda Ersin aramızdan ayrıldı Çok sayıda sinema filminde başrol oyunculuğu yapan oyuncu Funda Ersin vefat etti. Yeşilçam’ın ödüllü oyuncusu Funda Ersin artık aramızdan ayrıldı detaylar haberimizde…

Yeşilçamın ödüllü oyuncusu Funda Ersin aramızdan ayrıldı

Bu sabah hayata gözlerini yumdu…

Bir dönem oynadığı filmlerle Yeşilçam’da adından söz ettiren sinema sanatçısı Funda Ersin vefat etti. Acı haberi şarkıcı Onur Akay duyurdu. “Mesleğine aşıktı ama küstürülmüştü” başlıklı bir yazı yazan Akay, “1974 yılında Ediz Hun ve Hale Soygazi’nin başrol oynadığı ve Münir Özkul’dan Adile Naşit’e kadar efsane oyuncuların yer aldığı, ‘Gariban’ isimli filmde rol alarak Yeşilçam’a giren ve bir dönem Yeşilçam‘da adından söz ettiren usta oyuncu Funda Ersin’i, maalesef bu sabah kaybettik” ifadelerini kullandı.

Funda Ersin kimdir?

Brüksel de ödül aldı…
Çok sayıda filmde rol alan sinema sanatçısı 1962 İstanbul doğumlu Funda Ersin, Yeşilçam’a küsmüş ve sinemayı bırakmıştı. Aktif olduğu yıllarda Cüneyt Arkın, Fatma Girik, Müjde Ar, Tarık Tarcan, Orhan Gencebay, Zekai Tunca, Özay Gönlüm ve Fulden Uras gibi isimlerle kamera karşısına geçen Ersin, Tarık Tarcan’la ‘Heykel’ isimli filmde başrolü paylaşmıştı ve Heykel, 1. Brüksel International Film Festivali’nde üçüncülük ödülüne layık görülmüştü.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica