Ekonomi

Yerel esnafı koruyan uygulamalar bekliyoruz

Yerel esnafı koruyan uygulamalar bekliyoruz Bulut; “Bildiğiniz gibi Kocaeli Ticaret Odası iş dünyasının ilimizdeki en gür sesidir. Kentimizin ticari hayatının canlanması, markalaşma ve üyelerimizin ulusal ve uluslararası pazarlara açılması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları aktarıyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

Yerel esnafı koruyan uygulamalar bekliyoruz

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i konuk eden Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli iş dünyasının sorun ve beklentilerini içeren rapor ileterek, “Önceliğimiz yerel esnafı koruyan uygulamalar ve politikaların hayata geçirilmesidir” dedi

Kentin istişare noktası Kocaeli Ticaret Odası, 31 Mart 2019 Pazar tarihinde gerçekleşecek mahalli seçimler öncesi, adayları ağırlayarak iş dünyasının beklentilerini iletmeye devam ediyor. Bu kapsamda, CHP İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Hürriyet Kaplan, KOTO’da, Kocaeli iş dünyasıyla bir araya geldi.

Görüş ve öneriler sunuldu…

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Alp Kayalar, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Murat Barış, Abdurrahman Çuhadar, Mehmet Akif Şen, Ömer Efe, Yusuf Ziya Uludüz, İbrahim Atalay, Yusuf Erenkaya, meclis üyeleri ve komite başkanları tarafından ağırlanan CHP İzmit Belediyesi Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e, iş dünyası tarafından sorun ve öneriler sunuldu.

“Kocaeli ticaret odası kentin en gür sesidir”

Ziyarette yaptığı konuşmasına, 31 Mart yerel seçimlerinin ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederek başlayan Bulut,Bildiğiniz gibi Kocaeli Ticaret Odası iş dünyasının ilimizdeki en gür sesidir. Kentimizin ticari hayatının canlanması, markalaşma ve üyelerimizin ulusal ve uluslararası pazarlara açılması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları aktarıyoruz. Bununla birlikte yerelde ve ulusalda üyelerimizin sorun ve taleplerini ilgili mercilerle görüşüyoruz.

“Ticari master plan ve mesleki kanunlar”

Kentimizi ilgilendiren ve hayati öneme sahip olan bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Ulusal işletmelerimizin kendilerini uluslararası alanda göstermesi ve tüm dünyada marka olmaları için çalışmaları gerekliliğine inanıyoruz. Fakat uygulamada bunun tam tersi olarak ulusal firmaların yerelde daha agresif olduğunu görüyoruz. Bu durumun önlenmesi için ulusal ve yerel tüm siyasi aktörlerin katılımı ile ticari master plan ve mesleki kanunları yürürlüğü gitmesi hayati önem taşımaktadır.

“Yerel esnafı koruyan uygulamalar”

Yapılacak olan çalışma ile; Kentimizde aynı sektörde veya birbirini tamamlayan sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin farklı lokasyonlarda bulunması ve altyapı maliyetlerinin fazla olması sebebiyle belli bir küme içerisinde toparlanması, sektöre özgü kanunlar ile tüm meslek gruplarının çerçevesinin çizilmesi, yerel esnaf ve tüccara özgü, ulusal firmalara karşı rekabet edebilirliğini sağlayacak tedbirler geliştirilmesi sağlanacaktır. Seçilmeniz halinde sizlerden, yerel esnafı koruyan uygulamalar ve politikalar bekliyoruz dedi.

“Hürriyet: sizler için ve sizlerle birlikte”

Kocaeli Ticaret Odası’na ev sahipliği dolayısıyla teşekkür ederek sözlerine başlayan CHP İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet; Kocaeli Ticaret Odamız kentimizin en değerli kuruluşlarının başında gelmektedir. Kocaeli iş dünyasının ortak sesi, KOTO’nun görüş ve önerilerini çok önemsiyor, birlikte güzel işler başarabileceğimizi biliyoruz. Vatandaşımızın teveccühleriyle göreve seçilmem halinde şunun bilinmesini isterim ki, sizler için atılacak her bir adım yine sizlerin kılavuzluğunuzda gerçekleşecek. Ev sahipliği ve bizlere ışık tutan görüşleriniz için teşekkür ediyoruz” dedi. Akabinde iş dünyası temsilcilerinin soruları cevaplandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica