Siyaset

Vatan Partili Barış Demiralay, Öncü Gençlik Genel Başkanlığı’na Seçildi

Vatan Partisi Öncü Gençlik yeni Genel Başkanını seçti. 27 Kasım 2020 tarihinden itibaren Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevini yürüten Ferdi Tanhan Öncü Gençlik’ten mezun oldu. Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevine oy birliği ile Barış Demiralay seçildi.

Vatan Partili Barış Demiralay, Öncü Gençlik Genel Başkanlığı’na Seçildi … Bursalı, “Öncü, içinde olduğu tarihi fırsatın farkına varmazsa, fırsat kaçar. Biz bu tarihi sürecin öncüye yüklediği misyonu fark edersek, süreçten iktidar olarak çıkacağız” dedi. detaylar haberimizde…

Vatan Partili Barış Demiralay, Öncü Gençlik Genel Başkanlığı’na Seçildi

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan’ın Vatan Partisi Doğu ve Güneydoğu’da Vatan Partisi’ne önderlik etmek için Diyarbakır ilinde görevlendirilmesiyle Öncü Gençlik Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu’nu toplayarak Öncü Gençlik Genel Başkanını seçti. Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevine oy birliği ile Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu üyesi Barış Demiralay seçildi.

Özgür Bursalı
Özgür Bursalı

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısının açış konuşmasını Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı yaptı. Bursalı konuşmasında Ferdi Tanhan’ın mezuniyetini kurula duyurarak, “Biz Türkiye cephesinde kim olursa onunla beraberiz. Biz Türkiye cephesinde bağımsız bir gücüz ve ancak bir program birlikteliği, yetki ve sorumlulukla bir ittifak içine gireriz. Bu zorluklar Vatan Partisi’ne iktidar olmayı vadediyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu zorluklardan Vatan Partisi olmadan çıkması mümkün değil. Öncü, içinde olduğu tarihi fırsatın farkına varmazsa, fırsat kaçar. Biz bu tarihi sürecin öncüye yüklediği misyonu fark edersek, süreçten iktidar olarak çıkacağız. Türkiye, emekçi halk, büyük sanayici bu süreçten bizimle çıkar. Son dönemde büyük atılımlar yapıyor, adımlar atıyoruz. Diğer partiler günü kurtarma derdi içindeyken; Vatan Partisi yalpalamıyor, durmuyor. Vatan Partisi sürekli yenileniyor, durmuyor, sürekli tazeleniyor. Girdiğimiz her olayda işi doğru zemine oturtuyoruz çünkü stratejik bakıyoruz ve çözüm üretiyoruz. Vatan Partisi her işe rengini veriyor, bizim zamanımızın geldiğinin en büyük göstergesi bu. Müthiş bir arzu ve müthiş bir istekle bize geliyorlar. Partinin sorun çözme yeteneğini görüyorlar. En büyük üstünlüğümüz; topluma en büyük güveni, umudu veren genel başkanımızı görüyorlar” dedi.

Ferdi Tanhan
Ferdi Tanhan

“YENİLECEK ZORLUKLARA, VERİLEN SÖZLERE, DİYARBAKIR’A MERHABA”

Toplantıda Öncü Gençlik’e veda konuşmasını yapan önceki dönem Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan, “Büyük insanlığın penceresine cam, sokağa lamba olmak için geliyoruz. Milli hükümeti kuracağız, Türkiye’yi birleştireceğiz. Biz emeğin içinden filizlendik. Emeği olmayanın vatanı da namusu da yoktur; bunu tarihe yeniden hatırlatmak için aydınlıkçılar gibi geliyoruz. Sandılar ki okyanus ötesinden ferman getirince, hangarlara ABD silahları doldurunca yargının içine gladyoyu yerleştirince Türk milleti esir olur. Varlığımızı Türk milletine armağan edeceğimiz bir döneme giriyoruz. Her şeyimizi verelim, “feda olsun” kavramının içini dolduralım. Şimdi bana bir hoşça kal düşüyor ama ben merhabayı tercih ediyorum. Yenilecek zorluklara, verilen sözlere, Diyarbakır’a merhaba” dedi.

“ÖNCÜ GENÇLİK GÖREVLERE HAZIR”

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu’nda Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevini alan Barış Demiralay, “Vatan Partisi şu an devrim yapıyor. Türkiye’de devrim oluyor. Bugün bütün yollar Vatan Partisi’ne çıkıyor çünkü Türkiye’de devrim oluyor. Partimiz çığ gibi büyüyor. Türkiye’de Vatan Partisi’nin olmadığı hiçbir denklem düşünülemiyor. Devrim oluyor. Bu günleri biz hep beraber yarattık. Hiçbir şey tesadüf değil. Hiçbir şey altın tepside önümüze sunulmadı. Bu umutlu günleri biz beraber yarattık. 50 yıldır anlattıklarımız, 50 yıllık hedeflerimiz işte bugün bir bir gerçek oluyor. Bu yüzden tesadüf değil” dedi.

Demiralay, “Tarihin biz Genç Aydınlıkçılara yüklediği sorumluluklar var. Bu sorumluluklardan kaçamayacağız. Çünkü boşuna yaşanmadı o eylemler, yürüyüşler, ayaklanmalar, tertipler… En küçük işten en büyük mücadeleye kadar Bunların hepsi bu hedef ve iddialar içindi. Geride kaldı o lafta devrimcilikler. Devrimcilikler eylem demektir. İşte Hakkari’ye koşmaktır, Diyarbakır’a koşmaktır. Üniversitelere dalmaktır. Liselerde binlerce liseliyi toplamaktır. Binlerce kilometrelik yolculuk attığın bir adımla başlar. Devrimcilik o ilk adımı atmaktır. Her işi kolaylaştıran budur. İlk adımı atmaktır. Yola çıkmaktır. Yolda olmaktır. Yolda olanlar yorulmazlar. Hele bizim gibi yolun başında olanlar, yorulmayacaklar” diyerek Türkiye’nin dört bir yanında Vatan Partisi’nin iktidarı için Öncü Gençlik’in görevlere hazır olduğunu vurguladı.

BARIŞ DEMİRALAY KİMDİR?

1995 yılında Bursa ilinin İnegöl ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İnegöl’de tamamlayan Demiralay, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde sürdürüyor.

2011 yılından itibaren Vatan Partisi üyesi olan Demiralay, lise yıllarından itibaren Vatan Partisi Öncü Gençlik’in çeşitli kademelerinde görev almaktadır. Lise yıllarında Türkiye Gençlik Birliği Liseli’de İnegöl İlçe Yöneticiliği, üniversite yıllarında ise Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İstanbul Aydın Üniversitesi Başkanlığı, TGB İl Sekreterliği ve TGB İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2016 yılında Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu üyeliğine, 3 Eylül 2018 yılında yapılan Öncü Gençlik 1. Olağanüstü Genel Kurultayı’nda Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine seçilen Demiralay, 2019 yılında Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı.

23 Nisan 2020 tarihinde yapılan Türkiye Gençlik Birliği Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısı ile TGB Genel Sekreterliği görevini üstlenen Demiralay, Yıldırım Gençer tarafından derlenen Nereden Çıktı Bu Z Kuşağı kitabının yazarlarındandır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica