Genel

Uğur Mumcu ADD Kocaeli örgütleriyle bir kez daha unutulmadı

Uğur Mumcu ADD Kocaeli örgütleriyle bir kez daha unutulmadı Kavaz; “Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bu yana hep gerici saldırılara maruz kalmıştır. Kubilay, Çetin Emeç, Bahriye Üçok, Turan Dursun gibi insanlara yapılan suikastlar bunun göstergesidir” dedi. detaylar haberimizde…

Uğur Mumcu ADD Kocaeli örgütleriyle bir kez daha unutulmadı

Araştırmacı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 26’ncı yıldönümünde İzmit Uğur Mumcu Parkı‘nda düzenlenen programda karanfillerle anıldı.

Uğur Mumcu parkında Uğur Mumcu ölümünün 26. yılında anıldı

Ankara‘da 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde bulunan arabasına yerleştirilen bombanın patlatılmasıyla katledilen Araştırmacı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 26’ncı yılında kendi adını taşıyan parkta saygı ve özlemle anıldı.

ADD örgütlerini temsilen Ahmet Kavaz konuştu

Mumcu’nun değerli kimliği siyasileri buluşturdu

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli örgütleri önderliğinde gerçekleşen anma töreni siyasileri buluştururken, katılımın hayli yoğun olduğu gözlendi. Uğur mumcu parkında yerini alan “yürekli insanlar”ın çokluğu geleceğe umut aşılamaya yetiyordu.

Anma etkinliğine ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl’ün yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan, Haydar Akar, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ile CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, CHP Körfez Belediye Başkan Adayı Bozkurt Uslu, Vatan Partisi Kocaeli İl Örgütü, STK’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Siyasiler Uğur Mumcu’yu unutmadılar
Siyasiler anıta karanfil bıraktılar

“1993 yılı Cumhuriyetimizin en karanlık yılı olarak tarihimizde yerini almıştır”

Uğur Mumcu’nun ölümünün 26’ncı yılı nedeniyle gerçekleştirilen anma töreninde konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz; 1993 yılı Cumhuriyetimizin en karanlık yılı olarak tarihimizde yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bu yana hep gerici saldırılara maruz kalmıştır. Kubilay, Çetin Emeç, Bahriye Üçok, Turan Dursun gibi insanlara yapılan suikastlar bunun göstergesidir. 1993 yılı Cumhuriyetimizin en karanlık yılı olarak tarihimizde yerini almıştır. Birçok aydın ismimiz o dönemde öldürülmüştür. Bu saldırıların arkasındaki egemen güç emperyalizmdir. Cinayet şebekeleri Uğur Mumcu’yu susturdu. Uğur Mumcu tarihimizin ender aydınlarından birisiydi” dedi.

Yürekli kadınlarımız…
yürekli insanlar…

“Yobaz püsküllünün Diyanet Başkanı tarafından ziyaret edilmesine biz Atatürkçüler olarak sessiz kalmayacağız”

Devletin içerisinde günümüzde de Nakşibendi tarikatının bir kolu olan Menzil grubu olarak bilinen dinci bir grubun etkinlik kazandığını İleri süren Kavaz, “Ensar tarzı yapılanma gibi yapılanmalar bizleri endişeye düşürüyor. Yobaz püsküllünün Diyanet Başkanı tarafından ziyaret edilmesine biz Atatürkçüler olarak sessiz kalmayacağız. Tüm demokrasi şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Programımıza katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Programın son bölümünde ADD Gebze Şube Başkanı Sezer Nilgün Aydın tarafından Uğur Mumcu’nun “Sesleniş” adlı şiiri okundu. Sonrasında ise katılımcılar Uğur Mumcu büstüne karanfil bıraktı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica