Genel

Türkiye için işgalci manşeti atınca halk gazeteyi bastı

Türkiye için işgalci manşeti atınca halk gazeteyi bastı Afrin harekatı manşeti nedeniyle Erdoğan’ın “Cevap verilmeli’ dediği KKTC’deki Afrika gazetesine 200-300 kişi taşlarla saldırdı. Gazetenin yayın yönetmeni Şener Levent, “Kuzey Kıbrıs’ta Madımak ruh halini yaşadıklarını” söyledi. Türkiye için işgalci manşeti atınca halk gazeteyi bastı detaylar haberimizde…

Türkiye için işgalci manşeti atınca halk gazeteyi bastı

KKTC’de Afrika Gazetesi “Türkiye’den bir işgal harekatı daha” başlığını attı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) önceki gün havadan dün de karadan başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda üçüncü gününe girildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki günlük gazete Afrika, TSK’nin Afrin operasyonu için “Türkiye’den bir işgal harekatı daha” başlığını atmıştı.

Erdoğan Bursa konuşmasında tepki gösterdi

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan da Bursa’da yaptığı konuşmada gazetenin manşetine tepki göstererek şöyle demişti:

“Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış”

“Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış… ‘Türk ordusunu Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını’ söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle, Kuzey Kıbrıs’ta onlara cevap vermeleri lazım.”

Genel yayın yönetmeni Şener Levent, ‘Madımak ruhu’ yaşandı

Bianet’te yer alan habere göre gazetenin genel yayın yönetmeni Şener Levent bina önünde 200-300 kişi toplandığını ve bir ‘Madımak ruhu’ yaşandığını söyledi. Levent, atılan taşlarla camların kırıldığını ifade ederken çevre köylerden grupların gazeteye doğru yola çıktığı duyumunu aldıklarını söyledi.

İşte o Manşet:

Türkiye için işgalci manşeti atınca halk gazeteyi bastı – işte o manşet
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica