Siyaset

Tuncay Özkan flash belleğin ayrıntılarını açıkladı

Tuncay Özkan flash belleğin ayrıntılarını açıkladı Tuncay Özkan flash belleğin perde arkasını açıkladı! Nasıl ele geçirdiğini anlattı… CHP’li vekil Tuncay Özkan, geçtiğimiz günlerde savcıya teslim ettiği flash bellek olayının perde arkasını tüm ayrıntılarıyla canlı yayında anlattı. Tuncay Özkan flash belleğin ayrıntılarını açıkladı detaylar haberimizde…

Tuncay Özkan flash belleğin ayrıntılarını açıkladı

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Habertürk ekranlarında yayınlanan Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programının canlı yayın konuğu oldu. Özkan burda flash belleğin perde arkasını açıkladı! Nasıl ele geçirdiğini anlattı.

“Ordudaki gülen örgütlenmesi”

Özkan, 2007 yılında kendisine verilen ve savcılığa teslim ettiği flash bellekle ilgili İzmir’deki cumhuriyet mitingiyle ilgili toplantıdan dönerken tanımadığı bir kişinin yaklaştığını anlattı. Özkan şahsın “Elimizde çok müthiş bir flash bellek var. Bu bellekte de kodlar var. Açık olanlar gösteriyor ki bu ordu içindeki Fethullah Gülen örgütlenmesi” dediğini aktardı.

“FETÖ’nün İzmir imamı düşürmüş”

Flash belleği almak için Sürmeli Otel’in önünde buluştuklarını söyleyen Özkan, “Bana verdi ve gitti. Kim olduğunu bilmiyorum. Bu flash belleği İzmir imamı spor yaparken düşürüyor. Şahıs alıyor ve kime götürelim diye konuşuyorlar.” ifadesini kullandı.

“Önce Ege Ordu Komutanlığı’na götürdüm”

Flash belleğin kendisinden önce Ege Ordu Komutanlığı’na götürüldüğünü öğrendiklerini anlatan Özkan, kendisinin ise belleği dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ’a teslim ettiğini söyledi.

Özkan, flash bellekteki dosyalarda TSK mensuplarının Alevi, Kürt, solcu olarak fişlendiğini aktardı.

“Bana bir şey olursa Barış Terkoğlu açıklayacaktı”

Özkan, “Ben hücrede ölseydim bu belgeleri Barış Terkoğlu açıklayacaktı. Ona kime teslim edeceğini, ne yapacağını vasiyet etmiştim.

“Gazetecilere belgeleri teslim ederim”

Bir gazeteci grubu toplanıp belgeleri isterlerse Türkiye’nin aydınlanması için bu belgeleri teslim ederim” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica