Genel

Trump vuracağız derken Putin ciddi yaklaşım umuyoruz dedi

Trump vuracağız derken Putin ciddi yaklaşım umuyoruz dedi Putin, “Dünyanın durumu endişe verici. Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz” derken, “Rusya, yabancı ortaklarıyla yapıcı ilişkiler geliştirecek. Rusya uluslararası hukuktan doğan tüm yükümlülüklerine saygı duyuyor” ifadelerini kullandı. Trump vuracağız derken Putin ciddi yaklaşım umuyoruz dedi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Trump vuracağız derken Putin ciddi yaklaşım umuyoruz dedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı tweetlerin ardından yaptığı açıklamalarda bulundu.

“Ortaklarımızla yapıcı ilişkiler geliştireceğiz”

Habertürk’ün haberine göre Putin, “Dünyanın durumu endişe verici. Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz” derken, “Rusya, yabancı ortaklarıyla yapıcı ilişkiler geliştirecek. Rusya uluslararası hukuktan doğan tüm yükümlülüklerine saygı duyuyor” ifadelerini kullandı.

“Ciddi yaklaşım umuyoruz”

Kremlin’den yapılan açıklamada ise, “Rusya, Twitter diplomasisinin bir parçası değil. Daha ciddi bir yaklaşım umuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

“Suriye’ye atılan her füzeyi vuracağız”

Rusya’nın Beyrut Büyükelçisi Aleksandr Zaspıkin’in “ABD’nin Suriye’ye füze saldırısı düzenlemesi halinde Rusya’nın bu füzeleri vuracağı ve fırlatıldıkları yeri hedef alacağı” açıklamasına Twitter’dan yanıt veren Trump, ”Rusya Suriye’ye gönderilen her füzeyi, tüm füzeleri vurma yemini ediyor. Hazır ol Rusya, çünkü (füzeler) gelecek, güzel, yeni ve ‘akıllı!’ olacaklar” mesajıyla bir anda dünya gündemini değiştirdi.

“Şüphe ile Esad dedi”

Daha önce Doğu Guta’daki kimyasal saldırı şüphesi üzerinden ‘hayvan’ olarak nitelediği Suriye Devlet Başkanı Esad’ı bu kez de ‘Gazla Öldüren Hayvan’ olarak tanımlayan ABD Başkanı, ”Kendi halkını katledip bundan zevk alan Gazla Öldüren Hayvan ile ortak olmamalıydın” diyerek Rusya’ya göndermede bulundu.

“İlişkilerimiz en kötü seviyede”

Trump, bir sonraki tweetinde ise, “Rusya ile ilişkilerimiz Soğuk Savaş dönemi de dahil en kötü seviyede. Bunun için bir neden yok. Rusya’nın ekonomisine yardım etmemiz için bize ihtiyacı var, bu çok kolay bir şey, tüm milletler birlikte çalışmalı. Silahlanmayı durdurun” ifadesini kullandı.

“Meşru hükümetlere değil teröristlere füze…”

Trump’ın dünyayı ayağa kaldıran açıklamasına Rusya’dan jet hızıyla yanıt geldi. Rus Dışişleri Bakanlığı, “Akıllı füzeler meşru hükümetlere değil, teröristlere doğru fırlatılmalı” açıklaması yaptı.

“ABD saldırısı kimyasal delilleri yok eder”

Moskova, Suriye’ye yönelik olası ABD saldırılarının, kimyasal saldırı iddiasına yönelik kanıtları yok edebileceğini öne sürüyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica