Genel

Trump Alışveriş Merkezine yönlendirme tabelaları söküldü

Trump Alışveriş Merkezine yönlendirme tabelaları söküldü ‘Bardağı taşıran son damla Kudüs açıklaması oldu’ O tabela kaldırıldı. Trump Alışveriş Merkezine yönlendirme tabelaları söküldü detaylar haberimizde…

Trump Alışveriş Merkezine yönlendirme tabelaları söküldü

AVM’nin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmıştı. İBB Metro İstanbul Genel Müdürlüğü; “Kudüs olayı bardağı taşıran son damla oldu”

ABD başkanı Trump’ın Kudüs kararına tepki olarak İstanbul Şişli-Mecidiyeköy metro istasyonundaki Trump Alışveriş Merkezi’ne ilişkin yönlendirme tabelaları söküldü. AVM’nin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmıştı. İBB Metro İstanbul Genel Müdürlüğü’nden sozcu.com.tr‘ye yapılan açıklamada “Kudüs olayı bardağı taşıran son damla oldu” ifadesi kullanıldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından tepkiler sürüyor.

Şişli’deki metro alt geçidinde ve içinde bulunan yönlendirme tabelalarından AVM’yi gösteren Trump isimleri kaldırıldı

Son olarak da Şişli’deki metro alt geçidinde ve içinde bulunan yönlendirme tabelalarından AVM’yi gösteren Trump isimleri kaldırıldı.

“Bu tabelayı metroya koyan da kaldıran da biziz. Şu an çok yoğun bir tepki var Trump’a görüyorsunuz hassas bir noktaya dokundu”

İBB Metro İstanbul’dan sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada ise halktan gelen tepkiler üzerine genel müdürün talimatıyla tabelanın kaldırıldığı açıklanarak şu ifadeler kullanıldı: Bu tabelayı metroya koyan da kaldıran da biziz. Şu an çok yoğun bir tepki var Trump’a görüyorsunuz hassas bir noktaya dokundu. Daha önce de kaldırılsın diye çok konuşulmuştu” ifadesi kullanıldı.

“Donald Trump’ın direkt yaptığı Kudüs açıklaması var. Bu bardağı taşıran son damla oldu diyebiliriz”

‘Daha önce değil de neden şimdi kaldırıldı’ sorumuza ise yapılan açıklamada, “Şimdi ABD Başkanı Donald Trump’ın direkt yaptığı Kudüs açıklaması var. Bu bardağı taşıran son damla oldu diyebiliriz” cevabı yetkililerce verildi.

Erdoğan başbakanlık görevini yürüttüğü dönemde eşi Emine Erdoğan ile birlikte Şişli’deki Trump Towers Mall’un açılışını yapmıştı

Erdoğan açmıştı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlık görevini yürüttüğü dönemde eşi Emine Erdoğan ile birlikte geldiği Şişli’deki Trump Towers Mall’un açılışını yapmıştı. Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada ‘bu mimari eserleri İstanbul’a ve Türkiye’ye kazandıran herkese ülkem ve milletim adına teşekkür ederim’ demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica