Genel

Tayyipler alemi pankartından tutuklu öğrenciler serbest bırakıldı

Tayyipler alemi pankartından tutuklu öğrenciler serbest bırakıldı İtirazları değerlendiren Mahkeme tutukluluk gerektirecek bir durum olmadığına kanaat getirdi. İleri Habere konuşan Av. Sağkan “Geç de olsa tutukluluk konusunda doğru karar verildi” dedi. Tayyipler alemi pankartından tutuklu öğrenciler serbest bırakıldı detaylar haberimizde…

Tayyipler alemi pankartından tutuklu öğrenciler serbest bırakıldı

Erdoğan’a hakaret sayılmıştı…

2018 ODTÜ Mezuniyet Töreninde “Tayyipler Alemi” karikatürü pankartından dolayı “Erdoğan’a hakaret” suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklanan 4 ODTÜ’lü serbest bırakıldı.

ODTÜ’lülerin davasıyla ilgilenen Ankara Barosu Başkan Yardımcısı Av. Erinç Sağkan mahkeme kararını İleri Habere anlattı.

Sağkan avukatların yaptığı tahliye talebinin reddedilmesi kararına yapılan itirazın tahliye ile sonuçlandığı bilgisini verdi.

“Tutukluluk gerektirecek bir durum yok”

Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan itirazda mahkeme, tutukluluğu gerektirecek bir durum olmadığı kanaatiyle tahliye edilmelerine karar verdi.

Davayı yürüten mahkemenin tutukluluk kararı avukatlar tarafından ‘Hukuk dışı’ olarak yorumlanmış ve itirazlarda bulunulmuştu.

İtirazları değerlendiren Mahkeme tutukluluk gerektirecek bir durum olmadığına kanaat getirdi. İleri habere konuşan Av. Sağkan “Geç de olsa tutukluluk konusunda doğru karar verildi” dedi.

Adli kontrol talebi ve yurtdışı yasağı ile tahliye…

ODTÜ’lüler adli kontrol ve yurtdışı yasağı ile tahliye edildi.

Ne olmuştu?

Mezuniyet Töreninde Özel Güvenlik Görevlilerinin saldırısına uğrayan öğrenciler AKP yandaşları tarafından sosyal medyada da hedef gösterilmiş, evleri basılarak gözaltına alınmışlardı. Pankartı taşıyan öğrencilerin dışında pankartı basan matbaa çalışanına da dava açılmıştı. (ilerihaber)

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica