Siyaset

Sarı: “Düşmanın Artıkları Atatürk’e saldırmaya devam ediyor”

Sarı: “Düşmanın Artıkları Atatürk’e saldırmaya devam ediyor”

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyetimize karşı yapılan sözlü saldırılara ilişkin bir basın açıklaması yayınladı- akarhaber

Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana düşmanın artıkları ona ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e saldırmaya devam etmektedir.

Uzun yıllardır devam eden bu soytarılık yıllar içinde iktidar desteği ile katlanarak devam etmektedir. Fütursuzca saldırılarına devam eden cenahın güç aldığı iktidar şunu hatırlatmalıdır; Cumhuriyete muhalefet eden iktidar meşrutiyetini kaybetmiştir.

Ülkenin millî değerlerine bir düğünde kabul edilemez sözlerle saldıran Şevki Yılmaz isimli şahsa Cumhuriyetin verdiği imkânlarla bugün milletin meclisinde bulunan oğlu AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz muhalefet etmelidir.

“CUMHURİYETİN ŞEREFLİ BİR SAVCISININ SORUŞTURMA AÇMASINI BEKLEDİK!”

Biz bu sözlere gerekeni şu saate kadar Cumhuriyetin şerefli bir savcısının soruşturma açmasını bekledik. Ne yazık ki açılmadığını üzüntüyle gördük.

Her ne olursa olsun Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece Cumhuriyete de Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e de saygısızlık yapana gerekli cevabı vermeye devam edeceğiz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica