Raporlar

Şantajla Belediyelerden 400 bin lira alan AKP’li yazarlar

Şantajla Belediyelerden 400 bin AKP‘ye yakınlığıyla bilinen yazar Fatih Tezcan, isim vermeden işaret ettiği bir AKP’li yazarın, kardeşiyle birlikte belediye başkanlarına şantaj yaparak para kopardığını ileri sürdü. Şantajla Belediyelerden 400 bin detaylar haberimizde…

Şantajla Belediyelerden 400 bin …

“Tezcan, Periscope üzerinden AKP’li iki yazarın, AKP’li bir belediye başkanından şantajla 400 bin lira kopardığını…”

AKP’ye yakınlığıyla bilinen yazar Fatih Tezcan, AKP içinde dönen bir şantaj olayını açıkladı. Tezcan, Periscope üzerinden yaptığı canlı yayında, AKP’li iki yazarın, AKP’li bir belediye başkanından şantajla 400 bin lira kopardığını iddia etti.

“Yoksa devam edeceğiz yazmaya”

Tezcan, olayı şu sözlerle aktardı:

“Bir yazar gidiyor bir belediye başkanını tehdit ediyor, onun ardından seminer dizisi veriyor ilçede. ‘Belediye başkanı görevden alınacak’ diye yazıyor ağabeyi internet sitesinde, kardeşi diyor ki; ‘Abim öyle yazıyor ama benim site ile ilgim yok’ diyor. ‘Ne yapmak lazım’ diyor buna belediye başkanı, ‘Burada bir seminer yapalım’ diyor, iki kişi. 400 bin lira paralar. ‘Bu dönem olmaz ama’ diyor belediye başkanı, ‘Yeni dönemde’, ‘Yoksa devam edeceğiz yazmaya’ diyor, belediye başkanı da çıkarıyor veriyor 200, 300, 400 bin lira. Bunu alan yazar her gün namus satıyor medyada.”

“İnternethaber sitesinin sahipleri Özışık kardeşler…”

Tezcan’ın bu sözleriyle işaret ettiği isimlerin “İnternethaber” sitesinin sahipleri Sadi Özışık ve Süleyman Özışık olduğu iddia edildi.

“Namusun, şerefin, haysiyetin, onurun ve imanın var ise o belgeleri derhal yayınla”

Bu isimlerden Süleyman Özışık, konuya ilişkin bir açıklama yaparak, “Namusun, şerefin, haysiyetin, onurun ve imanın var ise o belgeleri derhal yayınla” dedi.

Özışık yanıtladı…

“Özışık kardeşler bir süre AKP’li belediyelere ilişkin yazılar kaleme almış, kimlerin gideceğini yazmış…”

Sadi Özışık, bir süre AKP’li belediyelere ilişkin yazılar kaleme almış, kimlerin gideceğini yazmış ve daha sonra gelen talepler üzerine yeni isim vermeyeceğini söylemişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica