Ekonomi

Rixos 150 milyon liralık zincir yatırımını Kazakistan’a yaptı

Rixos 150 milyon liralık zincir yatırımını Kazakistan’a yaptı Ünlü Türk iş adamı Tamince’nin şirketi Rixos, Türkistan Eyaletinin ilk 5 yıldızlı otelinin temelini atıyor. Rixos 150 milyon liralık zincir yatırımını Kazakistan’a yaptı detaylar haberimizde…

Rixos 150 milyon liralık zincir yatırımını Kazakistan’a yaptı

İş adamı Fettah Tamince’nin şirketi Rixos, yurtdışındaki zincirine bir yenisini daha ekliyor. Mısır’dan Rusya’ya, İsviçre’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 7 farklı ülkede otel işleten Rixos, Kazakistan’daki 5’inci otelini Türkistan eyaletine açacak. Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz haftalarda sessiz sedasız temeli atılan otelin ismi Rixos Khadisha Turkestan olacak. Kazakistan’ın en dikkat çeken bölgelerinden Türkistan eyaletinde olacak proje, ilk 5 yıldızlı otel unvanının da sahibi.

Kazakistan’da yılın iş adamı seçildi

2019’un aralık ayında tamamlanması planlanan projenin ortağı ise Kazakistan’ın en önemli isimlerinden biri. Forbes’un 2018 yılı Kazak işadamı seçilen yaklaşık 400 milyon dolar serveti bulunan Serikzhan Seitzhanov’un ortaklık yapacağı otel, 120 odalı olacak.

Projenin maliyeti ise 10 milyar Kazakistan Tengesi. Yani bu rakam, Türk Lirası olarak yaklaşık 150 milyona denk geliyor. Eylül ayında Türkistan Eyaleti’nde düzenlenen “Eski Türkistan – Yeni Fırsatlar” konulu yatırım ve turizm forumuna Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Güney Kore, Çin, Singapur, İran, Malezya, Pakistan ve Özbekistan’dan 250’den fazla iş adamı ve profesyonel yönetici katılmış, Rixos’un patronu Fettah Tamince konuşma yapmıştı. Tamince’nin Kazakistan’da 4 oteli daha bulunuyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica