Genel

Rezervasyon yaptıramayan tatilciler sahillerde çadırlarda uyudular

Rezervasyon yaptıramayan tatilciler sahillerde çadırlarda uyudular Bayram tatilinde İstanbul’un keşmekeşinden kaçıp yazlık yerlere akın edenler otellerde yer bulamayınca sahil ve plajlara çadır kurup uyudu. Rezervasyon yaptıramayan tatilciler sahillerde çadırlarda uyudular detaylar haberimizde…

Rezervasyon yaptıramayan tatilciler sahillerde çadırlarda uyudular

Bayram tatilini yazlık mekanlarda geçirmek isteyenler otellere akın etti. Gelenler, tesislerde yer bulamayınca halk plajı ve kırsal mahallelerdeki sahillerde çadır kurup, konakladı.

“Kalacak yer bulamadılar”

Marmaris’e araçları ve otobüslerle gelen tatilciler kalacak yer bulamayınca şehir merkezi ile kırsal mahallelerdeki sahillerde çadır kurdu. Atatürk Caddesi’ndeki 4 kilometrelik halk plajında ‘Çadır kurmak yasaktır’ tabelalarına rağmen kurulan 30 çadır, devriye gezen zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı.

“Halk plajlarına çadır kurulmaması için tabelalar asıldı”

Marmaris Belediyesi yetkilisi Sedat Kirt, “Geçtiğimiz yıllarda çadır kurulmasına izin vermiştik. Ne yazık ki her yer çöple dolmuştu. Bunun üzerine halk plajlarına çadır kurulmaması için tabelalar asıldı. Belediye ve turizmcilerin, bayram öncesi ‘Rezervasyonsuz gelmeyin’ uyarılarına rağmen otellerde oda soran çok. Halk plajlarına çadır kurulamaması kararı İlçe Turizm Koordinasyon Kurulu onayından da geçmiştir. Çünkü ortada güvenlik, temizlik ve hijyen sorunu mevcut” dedi.

“Avşa adasının nüfusu 200 bine yaklaştı”

Balıkesir’de ise Avşa Adası tatilciler ile doldu. Adanın nüfusu 200 bine yaklaşırken, 8 bin yatak kapasiteli konaklama tesislerinde yer bulamayan bazı tatilciler, bayramın ilk gecesini kumsalda geçirdi.

“Avşa adasının nüfusu 2 bin 500…”

Feribotlar, Kurban Bayramı tatili için Avşa Adası’na geçen Cuma günü mesai bitiminden itibaren ek seferlerle toplam 80 sefer düzenledi. Kış döneminde nüfusu 2 bin 500 olan adanın arife gününden itibaren nüfusu 200 bine ulaştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica