Genel

Reza Zarrab jürili duruşmaya Sanık olarak çıkmayacak

Reza Zarrab jürili duruşmaya Sanık olarak çıkmayacak ABD’de görülen Reza Zarrab davasında son dönemde gündeme oturan; ‘Zarrab itirafçı mı oldu’ tartışması ilk kez mahkemenin resmi belgelerine de yansıdı. Mahkeme Hakimi Richard Berman, jürili duruşmaya günler kala verdiği kararda ilk kez ‘Sanık’ bölümünden Reza Zarrab’ın adını çıkardı. Reza Zarrab jürili duruşmaya Sanık olarak çıkmayacak detaylar haberimizde…

Reza Zarrab jürili duruşmaya Sanık olarak çıkmayacak

Mahkeme belgelerinde, gerek savcılık dilekçelerinde gerek Hakim Bermen’ın yazılı kararlarında sanık bölümüne hep ilk Zarrab’ın adı yazılıyor; belgelerde ya sanıkların isimlerinin tümü yazılı oluyor, ya da sadece ‘Zarrab ve diğerleri’ olarak geçiyordu.

Hakim Berman’ın 20 Aralık tarihli son kararında ise Zarrab’ın adı hiç yer almadı, sanık bölümünde sadece ‘Mehmet Hakan Atilla’ ismi yer aldı.

Atilla’ya yeni avukat

Hakim Berman’ın son kararı aynı zamanda Mehmet Hakan Atilla’nın Zarrab’ın aksine; duruşmaya katılıp savunma yapmaya ve jüriyi masum olduğuna ikne etmeye kararlı olduğunu da gösterdi. Jürili duruşmaya sadece günler kala, Atilla yeni bir avukatla daha anlaştı.

Reza Zarrab jürili duruşmaya Sanık olarak çıkmayacak – Rezanın sanık olmadığı mahkeme zabıt belgesi

Hakim Berman da son kararında Atilla’nın savunma ekibine yeni katılan avukat Todd Harrison’un duruşmalara katılması için gerekli teknik işlemlerin yapılmasının önünü açtı. Sözcü

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica