Genel

Reza Zarrab davası Türkler için yüz kızartıcı olacak

Reza Zarrab davası Türkler için yüz kızartıcı olacak ABD merkezli CNBC yayın kuruluşu, “Reza Zarrab davasının sonu Türkler için yüz kızartıcı olacak” iddiasında bulundu. Reza Zarrab davası Türkler için yüz kızartıcı olacak detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Reza Zarrab davası Türkler için yüz kızartıcı olacak

Türkiye’de üstü kapatılan 17-25 Aralık soruşturmasının kilit ismi olan ve Amerika’da 1.5 yıldır tutuklu bulunan İran kökenli işadamı Reza Zarrab; ABD medyasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Amerika’nın Sesi’nden Can Kamiloğlu’nun haberine göre CNBC’ye konuşan adı açıklanmayan kaynak; “Mahkeme sonunda muhtemelen çok fazla kirli çamaşır ortaya dökülecek. Bu Türkler için çok yüz kızartıcı olacak” dedi.

‘Zarrab itirafta bulunabilir’

Haberde, Reza Zarrab’ın kurduğu şebekeyle ilgili planları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yakın çevresinin bildiği yönünde bazı itiraflarda bulunabileceği ihtimalinden söz edildi.

‘İncirlik askeri hava üssünün geleceği riskli’

Yine CNBC’ye konuşan uzmanlar şöyle dedi: “Türk-Amerikan ilişkileri Türkiye’nin Kıbrıs’ı işgal etmesinin ardından Kongre’nin silah ambargosu uyguladığı 1974’ten bu yana en düşük noktada. İncirlik hava üssünün geleceği, ilişkilerin geldiği bu noktada risk taşıyor.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica