Genel

Randevu tarihleri dolu olduğundan 2019 Ocak ayına kadar vize yok

Randevu tarihleri dolu olduğundan 2019 Ocak ayına kadar vize yok ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarının vize işlemi randevuları için en erken tarihin 2019 yılının Ocak ayı olduğunu açıkladı. Randevu tarihleri dolu olduğundan 2019 Ocak ayına kadar vize yok detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Randevu tarihleri dolu olduğundan 2019 Ocak ayına kadar vize yok

2019 yılının Ocak ayından itibaren vize işlemleri için randevu alınabilineceği söylendi

ABD Türkiye Büyükelçiliği‘nden yapılan açıklamada, 2019 Ocak ayından önceki randevu tarihlerinin dolu olduğu, ancak ABD’yi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemleri için 2019’un Ocak ayından itibaren randevu alabilecekleri belirtildi.

Dışarıda yaşayan Türk vatandaşları için de aynı yol izlenecek

Türkiye dışında yaşayan Türk vatandaşlarının da 2019 yılının Ocak ayından itibaren vize işlemleri için randevu alabileceği de belirtilen Büyükelçilik açıklamasında; şu anda geçerli ABD vizesine sahip olan Türk vatandaşlarının ABD’ye giriş yapabileceği ifade edildi.

Hızlandırılmış vize başvuruları reddedilirse

Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, hızlandırılmış vize başvurularının reddedilmesi durumunda; Türk vatandaşlarının ikamet etmeseler bile başka bir ülkenin ABD Büyükelçiliği’nde başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

Başvuru iptali durumunda haber verilecek

Açıklamada, hali hazırda vize başvurusu bulunan Türkiye vatandaşlarına başvurularının iptal edilmesi durumunda kendilerine haber verileceği; ancak, ABD Büyükelçiliği tarafından bir bilgilendirme yapılmadığı sürece vatandaşların başvuru tarihlerinde bir değişim olmayacağına da dikkat çekildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica