Siyaset

PYD Liderini kırmızı halıda karşıla sonra utanmadan bize söz söyle

PYD Liderini kırmızı halıda karşıla sonra utanmadan bize söz söyle AKP Sözcüsü Mahir Ünal’ın MYK toplantısı sonrası CHP’yi hedef alan açıklamalarına CHP parti sözcüsü Bülent Tezcan dan yanıt geldi. AKP Sözcüsü’ne “Söz bile utanır söz…” yanıtını veren CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de “Türk Bayrağından gocunma olarak anlamak için herhalde dünyaya Erdoğan’ın kompartmanından bakan Bahçeli olmak gerekir” karşılığını verdi. PYD Liderini kırmızı halıda karşıla sonra utanmadan bize söz söyle detaylar haberimizde…

PYD Liderini kırmızı halıda karşıla sonra utanmadan bize söz söyle

Parti sözcüsü Ünal, AKP MYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, akşam saatlerinde biten AKP MYK Toplantısı sonrası Afrin’de süren harekat üzerinden CHP’ye ağır sözlerle yüklendi.

“Bizimle birlikte bölgeyi terörden temizleyen ÖSO’dan ne istiyorsunuz?”

Ünal, “CHP, ÖSO’ya yönelik çirkin şeyler söylüyor. ÖSO’dan ne istiyorsunuz? PYD YPG’ye dönük bir gün olsun olumsuz ifadenizi duymadık. YPG’ye övgüler dizdiğinizi biliyoruz. CHP PKK’ya YPG’ye hiç bir şey söylemezken, bizimle birlikte kendi ülkesini savunan, bizimle birlikte bölgeyi terörden temizleyen ÖSO’dan ne istiyorsunuz?” dedi.

Ünal’ın açıklamalarına CHP’den yanıt geldi.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Salih Müslim’i kırmızı halıyla karşılayan AK Parti sözcüsünün PYD üzerinden CHP’ye söz söylemesi nasıl bir utanmazlıktır. Söz bile utanır söz…

“Dünyaya Erdoğan’ın kompartmanından bakan Bahçeli olmak gerekir”

“Burseya’ya bayrak dikmek işgal değildir” sözünü Türk Bayrağından gocunma olarak anlamak için herhalde dünyaya Erdoğan’ın kompartmanından bakan Bahçeli olmak gerekir.

“Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen Erdoğan’ın treninde gezenin…”

“Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyen Erdoğan’ın treninde gezenin, CHP’nin milliyetçiliğine sözü olamaz. Bu da Bahçeli milliyetçiliği olsa gerek.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli şunları söylemişti:

MHP Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Afrin Harekatı’yla ilgili paylaşımlarda bulundu. Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partisi’ne de (CHP) harekatla ilgili atıfta bulunarak, “Lafa gelince Atatürk’ün partisiyiz derler. Konu açıldı mı, 95 yıllık parti olduklarından bahsederler. Oysaki CHP Genel Başkanıyla, parti sözcülerinin ifadelerine bakarsak ne Milli Mücadele’yle ne Türkiye’nin kurtuluşuyla bunların en ufak ilgisinin olmadığı açığa çıkar” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica