Genel

Putin ABD’ye misillime yaptı

Putin ABD’ye misillime yaptı 755 ABD’li diplomat ülkeden ayrılacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin bu ülkedeki diplomatlarının sayısında 755 kişilik bir kısıtlamaya gidileceğini duyurdu. Putin ABD’ye misillime yaptı. detaylar haberimizde…

Putin ABD’ye misillime yaptı

Diplomatik temsilciliklerdeki personel sayısında 755 kişilik kısıtlamaya gidiliyor

Sputnik’in Vesti.ru sitesinde yayınlanan röportajdan derlediği habere göre Putin, “ABD’nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerindeki personel sayısında 755 kişilik kısıtlamaya gidiliyor. Diplomatların sayısı böylelikle ABD’deki Rus diplomatların sayısıyla eşitlenmiş olacak, her tarafta 455’er kişi olacak” diye konuştu.

“binin üzerinde diplomat ve teknik görevli Rusya’da çalıştı ve hala çalışıyor”

Rus lider, “Diğer olası tedbirlere veya diplomatik kurumların çalışmaları bakımından bu sayının çok veya az olduğu konusuna gelince, bu rakam oldukça fazla. Çünkü binin üzerinde diplomat ve teknik görevli Rusya’da çalıştı ve hala çalışıyor, bunların 755’i ise faaliyetlerine son vermeleri gerekecek. Bu oldukça fazla” ifadelerini kullandı.

“yakın gelecekte herhangi bir değişiklik olmayacak”

Putin açıklamasında, “(Rusya-ABD ilişkilerinde) Durumun değişeceğine yönelik umudumuz vardı. Uzun bir süre bazı şeylerin iyiye gitmesini bekledik. Ancak görünen o ki, yakın gelecekte herhangi bir değişiklik olmayacak. Hiçbir şeyi yanıtsız bırakmayacağımızı göstermenin zamanının geldiğine karar verdim” dedi.

‘Kitlesel imha silahlarının kısıtlanması alanında ABD ile öncü durumdayız’

Terörle mücadele, Suriye’de işbirliği ve kitlesel imha silahlarının kısıtlanması konularını Rusya ile ABD arasındaki işbirliğinin önemli alanları olarak tanımlayan Rus lider, “(ABD) ile işbirliğinin çok önemli alanları var. Kitlesel imha silahlarının kısıtlanması, terörle mücadele konularında ABD ile öncü durumdayız. Son zamanlarda yapılanlara bakılırsa, Suriye’de gerilimi azaltma bölgelerinin oluşturulması, somut bir adım, ortak çalışmalarımızın somut bir sonucu” dedi.

Son dakika… ABD savaş uçakları havalandı!

Pyongyang yönetiminin sarsıcı füze testinin ardından ünlü B-1 Lancer bombardıman uçakları Kore Yarımadası üzerinde uçtu. ABD jetlerine Japon F-2 savaş uçakları ve Güney Kore F-15’leri de eşlik etti.

Çin’den Kim Jong-un’u durdurmasını isteyen ABD lideri Trump, ortaya çıkan tablodan Pekin yönetimini sorumlu tuttu: “Çin beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.”

Kuzey Kore’nin ABD’nin tüm şehirlerini vurabilecek menzilde kıtalararası füze denemesi, dünyada depreme yol açtı. ABD Pasifik Komutanlığı (PACOM), savaş uçaklarıyla Pyongyang yönetimine karşı güç gösterisi yaptı.

Pasifik Okyanusu’ndaki Guam adasından havalanan iki B-1B bombardıman uçağına, Japon F-2 ve Güney Kore F-15 jetleri eşlik etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica