Ekonomi

Pamukkale Turizm 56 yıl hizmetten sonra konkordato istedi

Pamukkale Turizm 56 yıl hizmetten sonra konkordato istedi Şehirlerarası otobüs firmalarından Pamukkale Turizm konkordato talebiyle mahkemeye başvurdu. detaylar haberimizde…

Pamukkale Turizm 56 yıl hizmetten sonra konkordato istedi

“Seferlerde herhangi bir değişiklik olmayacak”

56 yıl önce kurulan Pamukkale Turizm de konkordato talebinde bulundu. Ünlü markanın internet sitesinden yapılan açıklamada ise seferlerde herhangi bir değişikliğin olmayacağı, yaşanan sıkıntının geçici olduğu belirtildi. Firmada şu an 3500 kişi çalışıyor.

“Şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı”

İzmir Ticaret Mahkemesine önceki gün başvuran Pamukkale Turizm için üç aylık geçici mühlet kararı verildi. Kararla birlikte, şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı. Pamukkale Turizm‘in internet sitesinden yapılan duyuruda firmanın nakit sıkıntısı çektiği belirtildi.

“Borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi”

Şirketten yapılan açıklamada ise şöyle dendi:

3 bin 500 çalışanımız…

“İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız 3 bin 500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica