Siyaset

Özen ‘uyuşan değil uyanan bir gençlik istiyoruz’

Özen ‘uyuşan değil uyanan bir gençlik istiyoruz’ Özen; “Bizim inancımızda ilim talebesi olan bir kişi zengin dahi olsa ona zekat verilebilirken her gün toplu taşıma kullanan öğrencilerimizden yol parası alınmasını uygun görmüyorum” dedi. detaylar haberimizde…

Özen ‘uyuşan değil uyanan bir gençlik istiyoruz’

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan adayı Ahmet Özen İzmit EskiSine Cafe‘de gençlerle buluştu. Yoğun bir katılımın gözlendiği buluşmada gençlerin sorularına Özen‘in verdiği cevaplar ilgiyle karşılandı.

Ahmet Özen gençlerle…

“Gençler ilgi bekliyor”

Soru cevap şeklinde geçen programın devamında gençlerden proje ve fikir önerileri de isteyen Özen “Bu memlekette gençler en çok ilgi bekliyor. Bir karar alınırken kendilerinin de fikirlerinin alınmasını istiyorlar. Biz bu taleplerinin farkındayız. O yüzden buraya sadece anlatan, dinlemeden konuşan bir aday olarak gelmedik. Sizlerle fikir alışverişi yapmaya, varsa projelerinizi dinlemeye, bu şehirde gençlerin gözünden eksik gördüğünüz, belki bizim de göremediğimiz hususları duymaya geldik. Gençler yeteneklerini kullanmak, şehre ve insanımıza katkıda bulunmak istiyorlar. Mimarlık öğrencisi kendini geliştirmek istiyor. Sanata yatkınlığı olan genç kendini ispat edebileceği bir yapının olmasını istiyor. 7/24 açık kütüphane ve sanat merkezleri istiyor. Buradaki coşkuyu görünce anlıyoruz ki, bir de bizi başkan görmek istiyorlar” dedi.

“Öğrenciye ulaşım ücretsiz olacak”

“Biz de gençlerle aynı şeyleri istiyoruz ve isteklerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Burada size öğrencilerimizle ilgili olan bir projemizi de açıklamak istiyorum: Gençler, biz bu şehirde öğrencilerimizden ulaşım parası almayacağız. Bizim inancımızda ilim talebesi olan bir kişi zengin dahi olsa ona zekat verilebilirken her gün toplu taşıma kullanan öğrencilerimizden yol parası alınmasını uygun görmüyorum. Günlük harçlığını yol parasına verip okulda aç aç ders dinleyen öğrencilerin olduğunu bilen biri olarak bunu söylüyorum. Nasıl 65 yaş üstü amcalarımıza bu hizmet verilebiliyorsa aynı güzel hizmetin öğrencimize de verilebileceğini düşünüyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica