Doğa Tarım

Odabaş: “Tahir Başkanı samimiyet ve cesaretinden dolayı tebrik ediyorum”

Odabaş: “Tahir Başkanı samimiyet ve cesaretinden dolayı tebrik ediyorum” … Odabaş; “16 yıldan beri Ak Parti yöneticilerini, Belediye Başkanından Bakanına ve Cumhurbaşkanına kadar yanlışlarını en sert bir şekilde eleştiriyorum” dedi. detaylar haberimizde…

Odabaş: “Tahir Başkanı samimiyet ve cesaretinden dolayı tebrik ediyorum”

Yıllardır Türkiye’de Doğal Tarım Seferberliği Projesini hayata geçirmek için çalmadığı kapı bırakmayan MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş, verdiği mücadelenin kazanımları için ufakta olsa bir ışık görmeye başladı. HDP’li Ayhan Bilgen den sonra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’la yaptığı görüşmelerin pozitif yönde seyretmesi Odabaş’ı umutlandırdı.

Tahir Büyükakın’la yaptığı görüşmelerden memnun kalan Odabaş, duygularını ve olanları basın açıklamasıyla paylaşmayı uygun görmüş.

Odabaş, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Duyarlı ve özgür bir vatandaş ve sivil toplum olarak yaklaşık 16 yıldan beri Ak Parti yöneticilerini, Belediye Başkanından Bakanına ve Cumhurbaşkanına kadar yanlışlarını en sert bir şekilde eleştiriyorum. (vaktiyle en zor zamanlarında da en büyük desteği vermiştim)
En son “ülkenin kaderini değiştirecek projelerimizi” paylaşmaya gelen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen den sonra; Tahir Başkana Watsuptan görüntüleri atarak,

1- Cumhurbaşkanı kaybederse işsizlik ve ekonomik sıkıntılardan kaybedecek,
2- Bu projeleri HDP ile hayata geçirmekte bir vebal varsa…

Her iki konuda da vebalden sorumlu olacağını ifade ettim.

Bunun üzerine Tahir Başkan bir cumartesi günü beni belediyeye davet etti, uzun uzun görüştük. İlk başlangıçta soğuk rüzgarlar eserken, birbirimizi anladıktan sonra, özellikle Macit Haldız nedeniyle Ak Parti binasında yaşadığımız sorunların iç yüzünü anlatınca bana hak verdi ve;
“Benden ne istiyorsun dedi…”
-Sizden şahsım ve kurumum için hiçbir şey istemiyorum, ülkem ve milletim için iki şey istiyorum…

1- Samimiyet ve ciddiyet,
2- Ülkenin kaderini değiştirecek projelerde iş birliği.

Bu konularda varım dedi… Başta Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık olmak üzere bürokratlarına MARSİAD ile birlikte çalışma talimatı verdi, yaklaşık üç aydan beri çalışıyoruz. Hasan Aydınlık, Bayram Karakuş, Numan Balaban, Temel Fidan’a teşekkür.

-Türkiye’de Doğal Tarım Seferberliği Projesi
-Hedef 5 milyon istihdam,100 milyar dolar ihracat

Proje kapsamındaki tüm yatırımlara destek sözü verdi, fakat 50 dönümlük tarım arazisinin Kartepe Belediyesine ait olması nedeniyle takıldık, başka arazi çalışmalarımız devam ediyor.

Bu proje ve projede işbirliği ülkeye örnek ve model olacak.

Bu nedenle Tahir Başkana samimiyet ve cesaretinden dolayı teşekkür ediyor ve kendisini tebrik ediyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica