Siyaset

Millet ittifakı Başiskele’de Rıza Usta’ya Kaman desteği

Millet ittifakı Başiskele’de Rıza Usta’ya Kaman desteği Usta, “Biz İYİ Partililer ve CHP’liler Millet İttifakı olarak gönül birliği yaptık. Ülkenin böyle bir birliğe ihtiyacı vardı ve elimizi taşın altına koyduk. Çünkü bu memleket meselesi” dedi. detaylar haberimizde…

Millet ittifakı Başiskele’de Rıza Usta’ya Kaman desteği

Millet ittifakı başkan adayları birlikten kuvvet doğar sözünün gerçekliğini Başiskele’de gözler önüne seriyor. Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman dün gün boyu ziyaretlerini birlikte gerçekleştirdi. İkiliye Kocaeli Milletvekili İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan ve CHP’liler de eşlik etti.

Birlikten güç doğuyor…

Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta ve meclis üyesi adayları dün yoğun bir ziyaret grafiği çizdi. İlimiz yerel gazetelerini ziyaret eden Usta ve beraberindeki heyet, İyi Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman ile Karşıyaka merkezde bulunan esnafları ve kent pazarını da ziyaret etti. Usta’ya ziyaretinde İYİ Parti İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar, CHP İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcıları Çağlar Özer, Adil Gülez, Meclis üyesi adayları Emine Özkar, Dilek Tekinsoy, Muhammet Kırdemir, Vahit Toraman, Mehmet Baştürk, Hülya Eren, Abdullah Uçar, Necla Özer ve Mecit Sekmen de eşlik etti.

CHP’li üreten kadınlar ziyaret edildi

Gazetecilerle fikir alışverişi

Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta’nın ilk durağı Çağdaş Kocaeli Gazetesi oldu. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı ile görüşen Usta, samimi geçen ziyarette deneyimli gazetecilerin fikirlerini aldı. Ardından Güncel Kocaeli Gazetesi’ni ziyaret eden Usta ve ekibi, burada gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ayşegül Kalaycı ile bir araya geldi. Usta, gazeteci Kalaycı’nın sorularını cevapladı.

Pazaryeri ziyareti

Usta, Kaman ve Türkkan bir arada

Gazeteleri ziyaretinden sonra tekrar Başiskele İYİ Parti İlçe Merkezine dönen Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta ve meclis üyesi adayları Millet ittifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye adayı olan Dr. Serdar Kaman, İl Gençlik Kolları ile birlikte öğlen yemeğinde buluştu. Yemeğin ardından iki başkan adayı Usta ve Kaman, merkezdeki esnafları tek tek ziyaret etti. İki başkan adayına İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan da eşlik etti. Barbaros Mahalle Muhtarlığı ve Döngel Minibüsçüler Kooperatifi’ne giden Usta, semt Pazarı esnafını da unutmadı. Esnafla tek tek tokalaştı. Her gördüğü vatandaşın sorununu ayrı ayrı dinledi.

Gazete ziyareti

Ülkenin böyle bir birliğe ihtiyacı var

Başkan adayı Usta, “Biz İYİ Partililer ve CHP’liler Millet İttifakı olarak gönül birliği yaptık. Ülkenin böyle bir birliğe ihtiyacı vardı ve elimizi taşın altına koyduk. Çünkü bu memleket meselesi. Köşemize çekilip oturacak ne zamanımız ne de böyle bir lüksümüz var. Başiskele’de sorunlar almış başını gidiyor. Sahil ile ilgili ciddi problemler var. Başiskele’nin üst kesimlerinde oturanlarla sahilin bağlantısı kopuk. Alt geçit problemi var. Çözeceğimiz öncelikli sorunlardan biri altgeçitler olacak”dedi.

güncel kocaeli ziyareti

“İlçenin marka değeri yükselecek”

Usta sözlerine şöyle devam etti: “Başiskele’nin doğa ve yayla değerini artırmayı amaçlıyoruz. Başiskele güzel ve yeşili bol olan bir yer. Marka değerinin yükselmesi gerekiyor. 7 yıldızı hak eden bir yer ama 7 yıldızı dolduramadık. Bir mağazada vitrin yaparsın da önünü güzelleştirirsin ya hani… İçi boştur. Başiskele öyle. Bizim bir şelale projemiz var. İnsanlar geldikleri zaman orada buluşsun. Yeniköy’de, Bahçecik’te, Menekşe Yaylası’nda, Yuvacık’ta, Kullar’da projelerimiz var. Başiskele’de istihdamı sağlayacak 3 önemli projemiz var. İmalat sanayii, inşaat sorunlarına da el atacağız. Bölgede turizmi canlandıracağız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica