Genel

Milat gazetesi yazarı ve TRT programcısı dolandırıcılıktan tutuklandı

Milat gazetesi yazarı ve TRT programcısı dolandırıcılıktan tutuklandı Kendisini MİT mensubu olarak tanıtıp iş insanlarını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan TRT programcısı ve Milat gazetesi yazarı Erdal Şimşek tutuklandı. Şimşek’le birlikte gözaltına alınan Bereket Öner için de tutuklama kararı verildi. Milat gazetesi yazarı ve TRT programcısı dolandırıcılıktan tutuklandı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Milat gazetesi yazarı ve TRT programcısı dolandırıcılıktan tutuklandı

Erdal Şimşek ile Bereket Öner tutuklandı

Kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtıp iş insanlarını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan TRT programcısı ve Milat gazetesi yazarı Erdal Şimşek ile Bereket Öner tutuklandı.

Keskin Holding bağlantısı

Keskin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan Keskin’in tutuklandığı Kocaeli merkezli hayali ihracat soruşturmasının yankıları sürerken geçen cuma sabahı belirlenen isimlere yönelik yeni gözaltı işlemlerinin yapıldığı ortaya çıkmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube ekiplerinin yürütülen soruşturma sonrası gözaltına alınan isimler arasında Şimşek ve Öner’in de olduğu dün basına yansımıştı.

“Tehdit Yağma ve Şantajla suçlanıyorlar”

Şüpheliler, iş insanlarına yönelik ‘tehdit’, ‘yağma’, ‘şantaj’ yapmakla suçlanıyor.

MİT mensubu olarak tanıtmış

Bereket Öner’in ifadesinde Kocaeli’nde tutuklu bulunan Recep Ercan Keskin’in talimatları ile hareket ettiklerini anlattığı belirtiliyor. Öner’in Keskin’in kendisini Erdal Şimşek ile tanıştırdığını, bu tanışmada Şimşek’in kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını söyledi.

Sorgulama sonrası tutuklama

Öner ve Şimşek, İstanbul Emniyeti’ndeki sorguları sonrası bu sabah, tutuklanmaları talebi ile Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi. İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği iki isim için de tutuklama kararı verdi.

Cezaevindeler…

Öner ve Şimşek, Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica