Siyaset

Merkez sağda yeni bir partinin sitesi yayın yapmaya başladı

Merkez sağda yeni bir partinin sitesi yayın yapmaya başladı AKP içerisinde, yerel seçimlerin ardından alınması muhtemel düşük oy oranına karşı yeni bir “merkez sağ” parti kurulabileceği iddiası ortaya çıkarken, “yenibirparti.org” adlı internet sitesi yayın yapmaya başladı. detaylar haberimizde…

Merkez sağda yeni bir partinin sitesi yayın yapmaya başladı

Ankara ve İstanbul’da seçim sonuçlarının başa baş olması tartışma yaratacağı iddia edildi. Seçim sonrası kurulması beklenen yeni partinin ilk işareti internet üzerinden yayına başlayan “yenibirparti.org” adlı internet sitesi oldu. Kendisini merkez sağda konumlandıran parti “kuruluş çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan gibi isimlerin yeni partide yer alacağı iddia edilirken, internet sitesi üzerinden “Biz kimiz?” sorusuna da yanıt verildi.

Verilen yanıtlar şu şekilde:

“Partimiz dört eğilimi bir araya getirecek”

“Kendisini merkez sağda konumlandıran ve dört eğilimi bir araya getirecek olan partimizin kuruluş çalışmaları devam etmektedir. Kurucu kadromuz ve partimizin ismi, politika ve vaatlerimizin kadromuzun gölgesinde kalmaması için stratejik bir tercih olarak uygun göreceğimiz tarihe kadar açıklanmayacaktır.”

“AKP artık yoruldu”

“Biz; AK Parti iktidarının 16 küsur yıllık iktidarı boyunca başarıları ve başarısızlıklarıyla tarihe geçtiğini, bu iktidarın artık yorulduğunu ve milli menfaatlerimizin bayrağın daha liyakatli, temiz ve genç kadrolarca devralınmasını gerektirdiğini düşünen sorumluluk bilinci yüksek bir kadroyuz.

Biz; siyasete yeni bir anlayış, taze kan ve heyecan getirecek, ayrıştırıcı değil birleştirici bir dil kullanacak milli bir kadroyuz.

Biz; Türkiye’nin tüm renklerini temsil eden ve dört siyasi eğilimi milli menfaatlerimiz temelinde bir araya getiren genç, dinamik ve azimli bir kadroyuz.

Biz; vatandaşlarımız arasındaki mevcut siyasi, ideolojik, etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıkları tehdit olarak değil, bilakis büyük bir zenginlik olarak gören demokrat bir kadroyuz.

Biz; dünya görüşleri birbirinden farklı ancak bu farklılıkları saygıyla karşılayan ve milli menfaatlerimiz doğrultusunda bir araya gelerek ülkemizi her alanda gelişmiş dünya ülkeleri seviyesine çıkarmayı hedefleyen icraat odaklı bir kadroyuz.”

“Süper güç Türkiye idealimizi gerçekleştireceğiz”

“Biz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı herkesin ortak çıkarı olan daha müreffeh, daha özgürlükçü, daha demokratik ve daha güçlü bir Türkiye için çaba sarf etmeyi bir görev ve sorumluluk olarak gören ve Süper Güç Türkiye idealimizi gerçekleştirebilecek bilgi, tecrübe ve donanıma sahip liyakatli bir kadroyuz.

Biz; ortak akla ve istişareye önem veren, yeni fikirlere, önerilere ve yapıcı eleştirilere açık bir kadroyuz.

Biz; sırtını milletimiz dışında hiçbir güce dayamadan, sadece milletimizin sağduyusuna ve ferasetine güvenerek yola çıkan milli bir kadroyuz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica