Genel

MEB sanatçı ve sporcu yetiştiriyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla başlattığı ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarının sanat ve spor derslerine bu yıl rekor sayıda başvuru yapıldı. Bu başvurular sonrası artık MEB sanatçı ve sporcu yetiştiriyor. Gelişimin önemini yeni yeni anlamaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı Katkı sunmak zorunda kalmış gibi gözüküyor.

MEB sanatçı ve sporcu yetiştiriyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarının sanat ve spor derslerine bu yıl rekor başvuru yapıldı. 1 milyon 854 bin 310 öğrenci, sanat ve spor içerikli dersleri tercih etti. Ve MEB sanatçı ve sporcu yetiştirmeye başladı.

DERSLERE YOĞUN İLGİ OLDU

2016-2017 eğitim öğretim yılında ortaokul ve lise öğrencilerinin derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak, özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla başlatılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarının birinci ve ikinci döneminde sanat ve spor içerikli derslere ilgi yoğun oldu.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE YÖN VERECEKLER

Destekleme ve yetiştirme kurslarıyla Türkiye’nin geleceğine yön verecek binlerce sanatçı ve sporcu yetiştirilmesi hedefleniyor. Sanat ve spor dersleri için öğrencileri teşvik eden Bakanlığın açtığı ve 4 Haziran’da sona erecek kurslarda bu yıl toplam 8 milyon 635 bin 939 öğrenci eğitim aldı.

SOSYAL ETKİNLİK İÇERİKLİ DERSLER

Çocukların sınav maratonu içerisine sıkışıp kalmış, sürekli ders çalışan ve sosyal yönden kendini eksik bırakmış bireyler oluşmuştu. Bunun önüne geçmek amacıyla açılan sanat ve spor içerikli derslerde beden eğitimi ve spor, drama, görsel sanatlar, müzik ve yazarlık gibi sosyal etkinlik içerikli derslerde toplam 1 milyon 854 bin 310 öğrenci kurs aldı.

İKİ BOYUTLU SANAT ATÖLYESİNDEN TÜRK VE BATI MÜZİĞİ ÇALGILARINA

Destekleme ve yetiştirme kurslarının birinci döneminde 569 bin 257 öğrencinin devam ettiği beden eğitimi ve spor, en çok tercih edilen ders oldu. Bunu 119 bin 160 öğrenci ile görsel sanatlar izledi. Müziği 99 bin 894, dramayı 9 bin 722, öğrenci. Yazarlık ve yazma becerilerini 5 bin 70, iki boyutlu sanat atölyesi dersini 761, Öğrenci. Türk ve Batı müziği çalgıları dersini 325 ve bilişim teknolojileri ve yazılım dersini ise 212 öğrenci tercih etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica