Bilim-Teknoloji

MEB Bakan Yardımcısı’ndan KOTO’ya ve okuluna tebrik

MEB Bakan Yardımcısı’ndan KOTO’ya ve okuluna tebrik Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, öğrencilerin icat ve başarılarını takdir ederken, Kocaeli Ticaret Odası’nı da geleceğin iş dünyasını yetiştirdiği için tebrik etti. detaylar haberimizde…

MEB Bakan Yardımcısı’ndan KOTO’ya ve okuluna tebrik

Başkan bulut bilgilendirdi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, nitelikli ara eleman yetiştirmede nitelikli eğitim metotlarıyla tüm Türkiye’ye örnek olan Özel KOTO OSB Mesleki ve Anadolu Lisesi’ne de geniş vakit ayırdı. Öğrencilerin buluşlarından, teknik atölyelere, laboratuvarlardan dersliklere kadar tüm birimleri gezen Bakan Yardımcısı Er’i; Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Uludüz; Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Yıldırım, öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte ağırlayarak, okulu tanıttı.

Bakan yardımcısı ziyaretten memnun kaldı

KOTO’nun okulundan çok etkilendi

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek ve eğitimcilerin de yer aldığı ziyarete öğrencilerin iş dünyasına yönelik icatlarının yer aldığı; ‘Mucit Sergisi’ni gezerek başlayan Bakan Yardımcısı Er, her icatla ilgili tek tek bilgi aldı. Akabinde atölyeler ve laboratuvarları gezen Bakan Yardımcısı Er’e, Başkan Bulut, Yönetim Kurulu Üyesi Uludüz ve öğretmenler kapsamlı bilgi verdi. KOTO’nun okulundan çok etkilendiğini ifade eden Bakan Yardımcısı Er, öğrencileri buluş ve başarıları; Kocaeli Ticaret Odası’na da ‘geleceğin iş dünyasını’ yetiştirdikleri için takdir etti. Kız öğrencilerin sayısının çok olmasını da takdirle karşılayan Bakan Yardımcısı Er, bu nitelikte okulların sayısının çoğalmasını arzu ettiklerini vurguladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica