Siyaset

Man adası evet derken Bozdağ asla para gönderilmedi diyor

Man adası evet derken Bozdağ asla para gönderilmedi diyor Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin belgeleri duyurmasının ardından Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Man adası evet derken Bozdağ asla para gönderilmedi diyor detaylar haberimizde…

Man adası evet derken Bozdağ asla para gönderilmedi diyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki belgeleri grup toplantısında duyurmasının ardından Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bozdağ, “Kılıçdaroğlu iftirasının hesabını yargı önünde verecektir” dedi. İşte Bozdağ’ın tweet’leri:

“CHP Gn.Bşk. Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan, ailesi ve bazı yakınları hakkında iftirada bulunmuştur. Hatta bugünkü grup toplantısında halkı iftirasına inandırmak için Kılıçdaroğlu, sahte kağıtları bile kullanmıştır. Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ailesi ve yakınları hakkında söylediği herşey yalandır, iftiradır.

‘Asla böyle bir para gönderilmemiştir’

Kılıçdaroğlu’nun iftirasının doğruluğunu ispat için delil olarak gösterdiği kağıtlar, sahtedir. Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği ülkedeki şirkete asla böyle bir para gönderilmemiştir. Ayrıca, Sayın Mustafa Gündoğan bir işadamı olup, hiçbir zaman cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özel kalemi olmamıştır. Altını çizerek tekrar söylüyoruz, ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de ailesinin yurtdışında herhangi bir parası bulunmamaktadır. Kılıçdaroğlu, gösterdiği dekontları hem cumhuriyet savcılığına ve hem de medyaya vermelidir ki herkes incelesin/inceletsin. Cumhurbaşkanımıza, ailesine ve yakınlarına iftira atan ve itibar suikastı yapan Kılıçdaroğlu, iftirasının hesabını yargı önünde verecektir. Kılıçdaroğlu, ayrıca yalan ve iftiralarının hesabını halka verecek; halkımız da bu müfteriden hesabı sandıkta soracaktır. Ailesi ve yakınları üzerinden Cumhurbaşkanımıza hem de iftiralarla saldırmak, ahlaksızlıktır; namussuzluktur; şerefsizliktir; alçaklıktır.

Cumhurbaşkanımıza itibar suikastı yapmak için, ailesi ve yakınlarına iftira etmek, daha büyük ahlaksızlıktır; namussuzluktur; şerefsizliktir. Kılıçdaroğlu, bu sahte kağıtları ve uydurma bilgileri kimden, nerede ve ne zaman aldığını da açıklamalıdır. Ey Kılıçdaroğlu! Sana bu sahte kağıtları ve uydurma bilgileri bir istihbarat örgütü mü, FETÖ mü yoksa başka bir Türkiye düşmanı mı verdi? Yoksa bunları sen mi ya da adamların mı uydurdunuz? Veyahut da seni biri mi kullandı? Ana muhalefet Genel Başkanı, kılavuzlarına dikkat etmeli. Kılavuzları karga olan pislikten ve etrafına pis koku yaymaktan kurtulamaz. Bu büyük skandal ve rezaletten sonra ahlaklı ve şerefli insana düşen özür dilemek ve istifa etmektir. peki, ne zaman istifa edeceksiniz? Sayın Kılıçdaroğlu grupta; ”alçak kim?” diye sordunuz. Ortaya çıkan iftiranızdan ve bu rezaletten sonra ben soruyorum, sahi şimdi alçak kim?”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica