Genel

Makedonyada Kocaeli Körfez ilçesini tanıttılar

Makedonyada Kocaeli Körfez ilçesini tanıttılar Makedonya’da düzenlenen, Körfez Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin de destek verdiği ICTEBS fuarında; Körfez’in kültürel ve gastronomik ürünlerinin tanıtımı yapıldı. Makedonyada Kocaeli Körfez ilçesini tanıttılar detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Makedonyada Kocaeli Körfez ilçesini tanıttılar

Makedonya’da düzenlenen, Körfez Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin de destek verdiği ICTEBS fuarında; Körfez’in kültürel ve gastronomik ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

Uluslararası Turizm, Ekonomik ve İşletme Bilimleri Kongresi (ICTEBS), Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi ve Tetova Üniversitesi ile işbirliği içinde Makedonya Üsküp’te gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi ve Körfez Belediyesi’nin de katkı verdiği kongrede, Körfez’I tanıtan stant kuruldu. 5 farklı ülkeden, 42 bilimsel çalışmanın yer aldığı kongrede; Hereke Ömer İsmet Uzunyol’dan Öğretim görevlisi Ayfer Özmen’in ‘Kocaeli’den Makedonya’ya Uzanan Lezzet Köprüsü’ konulu kişisel sergisi de yer aldı.

Sergide Körfez’in ve Kocaeli’nin kültürel ve gastronomik ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirildi

Körfez Belediyesi’nin katkılarıyla açılan ‘Kocaeli Somut Olmayan Kültürel Miras Sergisi’ de büyük ilgi görürken, sergide Körfez’in ve Kocaeli’nin kültürel ve gastronomik ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yrd.Doç.Dr. Tülay Polat Üzümcü, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başta olmak üzere; projeye destek verenlere teşekkür etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica