Ekonomi

KTO Geniş kapsamlı Dış Ticaret Seminerine ev sahipliği yaptı

KTO Geniş kapsamlı Dış Ticaret Seminerine ev sahipliği yaptı Toplantıda KTO Başkanı Recep Öztürk ve yönetim kurulu tam kadro halinde hazır bulundu. Dış ticaret işleyişleri ayrıntılı olarak anlatıldı. KTO Geniş kapsamlı Dış Ticaret Seminerine ev sahipliği yaptı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

KTO Geniş kapsamlı Dış Ticaret Seminerine ev sahipliği yaptı

Üst düzey organizasyon…

KTO’nun ev sahipliğinde düzenlenen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ticaret Bakanlığı, İstanbul ihracat birliği ve Türkiye İhracatçılar Birliği koordinasyonunda yapılan dış ticaret bilgilendirme semineri önceki gün gerçekleşti. Gerçekleşen eğitim programına büyük ilgi gösterildi.

12:30 ile 18:00 saatleri arasında gerçekleşen seminere katılım yoğun oldu…

Toplantıda KTO Başkanı Recep Öztürk ve yönetim kurulu da tam kadro halinde hazır bulundu. 12:30 ile 18:00 saatleri arasında süren seminerde İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Şube Müdürü Sayın Necati korkmaz, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Sayın Meryem Merve Kahya, Ticaret Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Sayın Nurdan Çamlıbel Aydın, Ticaret Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Sayın Sinan Yüzal, Türk Eximbank Uzmanları Sayın Tevfik Aslan ve Sayın Demet Çıkıkçı Tokman dış ticaret ile ilgili geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen seminerde salonun dolup taştığı görüldü.

“İhracatta sağlanan devlet destekleri, yurt dışında gerçekleştirilen fuar katılımları desteği”

Gerçekleştirilen Seminerde ihracatta sağlanan devlet destekleri, yurt dışında gerçekleştirilen fuar katılımlarının desteklenmesi, uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesinin desteklenmesi, pazar araştırması ve pazara giriş desteği-pazara giriş belgelerinin desteklenmesi, Türk ürünlerinin yurtdışında markalaşması, Türk malı imajının yerleştirilmesi gibi pek çok konu katılımcılara anlatıldı.

“Firmalarımızın gelişmeleri ve büyümeleri için her türlü desteği sağlıyoruz”

Programın açılışında konuşan KTO Başkanı Recep Öztürk, eğitime gösterilen yoğun katılımın kendisini sevindirdiğini söyledi. Günümüzde uluslararası ticaretin sürekli değişen dinamik bir yapı haline geldiğini dile getiren Öztürk “KTO olarak; üyelerimizin, ihracat ve ithalat yapabilme kapasitelerini artırmak amacıyla pek çok alanda hizmet veriyoruz. Firmalarımızın gelişmeleri ve büyümeleri için her türlü desteği sağlıyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica