Genel

Krizi protesto eden esnafı AKP sözcüsü açık açık tehdit etti

Krizi protesto eden esnafı AKP sözcüsü açık açık tehdit etti AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün birçok mağazada dolarla kira ödenmesini protesto etmek amacıyla yapılan kepenk indirme eylemlerine tepki gösterdi. Aba altında sopa gösterdi. Krizi protesto eden esnafı AKP sözcüsü açık açık tehdit etti detaylar haberimizde…

Krizi protesto eden esnafı AKP sözcüsü açık açık tehdit etti

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

İstanbul’da bazı AVM’lerde mağazaların kiralarının dolarla ödenmesi sebebiyle esnafın kepenk kapatma eylemi gerçekleştirdiğinin sorulması üzerine Çelik, Türkiye’nin dolarizasyona karşı aldığı tedbirler çerçevesinde söz konusu mağaza sahiplerinin de bir tutum sergilemesi gerektiğini söyledi.

“Hiç kimse kepenk kapatamaz… İyi niyetli telkinlerde bulunuyoruz”

Çelik, esnafın esasen doğru ama usul açısından yanlış tavır uyguladığını savunarak şöyle tepki gösterdi: “Kepenk kapatma eylemini kesinlikle doğru bulmuyoruz. Son derece yanlış bulduğumuzu ifade ediyoruz. Türkiye’de piyasanın rasyonel bir şekilde çalışması, piyasa zincirinin düzgün bir şekilde işlemesi en büyük gücümüzdür, en büyük kuvvetimizdir. Kepenk kapatma da son derece yanlış bir eylemdir. Dolayısıyla bir yandan AVM’lerin dolarla verdikleri kiralar konusunda adım atmaları gerekir. İkincisi de bu kepenk kapatma eylemlerine rastlanılmaması gerekir. Bununla ilgili gerekli görüşmeleri yaptık. İyi niyetli telkinlerde bulunuyoruz. Ama tabii hukuken alınabilecek tedbirler de var. O tedbirleri de almaya hazırız. Hiç kimse Türkiye’de kepenk kapatma, piyasayı belli açıdan bloke etme gibi bir tavra girmesin.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica