Ekonomi

Kriz derin olunca otobüs firmaları yolcuya ikramları durdurdu

Kriz derin olunca otobüs firmaları yolcuya ikramları durdurdu Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım bazı otobüs firmalarının ikram vermeyi durdurduğunu ve ilerleyen günlerde de şehir içi yolcu servislerinin kaldırılacağını, yerine ücretli servislerin geleceğini söyledi. Kriz derin olunca otobüs firmaları yolcuya ikramları durdurdu detaylar haberimizde…

Kriz derin olunca otobüs firmaları yolcuya ikramları durdurdu

Otobüs firmalarında tasarruf tedbirleri…

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalarının ardından, otobüs firmaları da tasarruf tedbirlerine başladı.

Otobüs firmaları yolculuk sırasında verilen ikramları kaldırdı…

Akaryakıt maliyetleri, köprü ve otoyol ücretlerinin artması yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarını zora soktu. Bu nedenle bazı otobüs firmaları yolculuk sırasında verilen ikramları kaldırdı.

Bayrampaşa Otogarındaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor…

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım Sözcü’den Derin Gökçe’ye yaptığı açıklamada, “Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı. Bazı otobüs firmaları kısa mesafede ikram vermeyi durdurdu. Ayrıca Bayrampaşa Otogarındaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor. Ortak servis planı yaptık aynı Havaş gibi ücretli olacak.” dedi.

“Artık uzun mesafe yolcu taşımacılığı kalmadı insanlar hep uçağı tercih ediyorlar”

Otobüs sektöründeki ekonomik daralmanın yüzde 40 oranlarına ulaştığını belirten Yıldırım, “Sektörümüzdeki daralma yüzde 40 oranına ulaştı. Havayolu sektörü ise tam tersi şekilde gittikçe büyüyor. Çok sayıda firma zor durumda… İster istemez bazı firmalar kendilerince tedbir alamaya çalışıyor. Artık uzun mesafe yolcu taşımacılığı kalmadı insanlar hep uçağı tercih ediyorlar. ” ifadelerini kullandı.

“Sürücülerin maaşları eskisi gibi değil”

Otobüs şoförlerinin eskisi kadar çok fazla para almadığını belirten Yıldırım,” Sürücülerin maaşları eskisi kadar iyi değil. Zaten bu işi yapmak isteyen çok fazla insanda kalmadı. Eskiden şoför bolluğu varken şimdi sürücü bulunmuyor. Bu nedenle de trafik güvenliği zor duruma düşüyor. ” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica