Ekonomi

Körfez Ticaret Odası Meslek Lisesi projesi ana hatları belirlendi

Körfez Ticaret Odası Meslek Lisesi projesi ana hatları belirlendi Körfez Ticaret Odasının en önemli projelerinden biri olan meslek liselerinde iş garantili staj projesinin ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda projenin gidişatına yönelik ana hatlar belirlendi. Körfez Ticaret Odası Meslek Lisesi projesi ana hatları belirlendi detaylar haberimizde…

Körfez Ticaret Odası Meslek Lisesi projesi ana hatları belirlendi

Katılım yoğundu…

Körfez Ticaret Odası meclis salonunda yapılan toplantıya, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan ve Şube Müdürü; Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Takım Lideri Dr. Ahmet Şen, TÜPRAŞ, İGSAŞ, Nuh Çimento, Evyaport, Diler Demir Çelik; Durulsan Makine ve Anadolu Döküm firma temsilcileri ile Kocaeli Üniversitesi Öğretim görevlileri; Makine mühendisleri ve elektrik mühendisleri odası temsilcileri, Marka temsilcileri; Körfez Endüstri Meslek Lisesi Müdürü ve temsilcileri ile pek çok firma temsilcisi katılım sağladı.

Recep Öztürk katılımcılara projenin anahatlarını anlatıyor…

Öztürk: “körfez mesleklerinde yıldızlarını yetiştirecek”

Gerçekleştirilen projenin ilk ayağını oluşturan paydaş toplantısıyla ilgili konuşmasını gerçekleştiren Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk; “Meslek Lisesi Geleceğin garantisi proje adımız ve ‘’Körfez mesleklerinde yıldızlarını yetiştiriyor” sloganıyla çıktığımız bu yolda siz proje ortaklarımızla bir arada olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Öncelikle bilinmesini isterim ki; Körfez Ticaret Odası sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında ilçe, il ve ülke sorunlarına son derece duyarlı olmaya ve bu konularda çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

“öğrencilere etkin staj imkânı sağlayacağız”

Bu anlayışla çıktığımız yolda ülkemizin en önemli sorunlarından birinin ara eleman, kalifiye eleman sorunlarının olduğunu öngörerek; meslek liseleri ile ilgili bir proje yürütmek istedik ve pilot okulumuz olarak belirlediğimiz; Körfez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve bölgemizin seçkin firmaları ile öğrencilere etkin staj imkânı sağlayacağımız bu projeye başladık. Bu anlamda Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Harun Künü; Müdür Yardımcıları Ali Osman Güler, Vahdet Yazar ve Uğur Akçay’a teşekkürü borç bildiğimizi belirtmek isterim” dedi.

Toplantıya katılanlar…

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü Okutan; “ Her Türlü Desteğe Hazırız”

Toplantıda konuşma gerçekleştiren Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan bu proje sadece ilimizin, ilçemizin değil ülkemizin genel bir sorunudur. Meslek liselerinde kalitenin arttırılması ve meslek lisesi öğrencilerine Körfez gibi köklü kuruluşların olduğu bir ilçede bu tür fırsatların sunulması için yapılan girişimler bizi ziyadesi ile memnun etmiştir. Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projeye desteğimiz tamdır’’ dedi.

“İkinci aşamada veliler ve sektör temsilcileri bir araya gelecek”

Gerçekleştirilen proje kapsamında paydaşlarla yapılan toplantı sonrasında bir sonraki aşama olarak veliler ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek proje ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak. Projenin ana hatlarının tamamlanmasından sonra meslek lisesi öğrencileri branşlarına göre anlaşma sağlanan firmalarla bir araya getirilerek kendi mesleklerinde etkin staj görme fırsatı bulacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica