Sağlık

Konak Hastanesi yenilenen tüp bebek ünitesiyle çıtayı yükseltti

Konak Hastanesi yenilenen tüp bebek ünitesiyle çıtayı yükseltti Aslan; “Yola çıkış amacımıza uygun olarak tüp bebek laboratuvarımızı ve kliniğimizi son teknoloji cihazlar ile donattık ve yeniledik” dedi. detaylar haberimizde…

Konak Hastanesi yenilenen tüp bebek ünitesiyle çıtayı yükseltti

Teknoloji ve alanlarında uzman hekim kadrosuna yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmit Özel Konak Hastanesi 2018 Yılının 3’üncü çeyreğinde Tüp Bebek Kliniğini komple yenileyerek dünyanın yeni nesil teknolojisine sahip ekipmanlarını bünyesine katmış ve tüp bebek birim direktörü görevine Türkiye’nin tanınmış ve alanında uzman doktorlarından Op. Dr. Çağdaş Aslan ile güçlü kadrosunu genişletti

SAS belgeli ilk Türk hastanesi…

Sağlık alanında 24 yıldır marka olan ve güncel erişebilir kaliteli hizmet sunan İzmit Özel Konak Hastanesi, 2019 yılında, Türkiye’nin ilk ve tek Sağlıkta Uluslararası Kalite Akreditasyon Belgesi olan, SAS belgesini almanın gururunu yaşıyor. İzmit Özel Konak Hastanesi, kalite, iyileştirme ve hasta güvenliği yaklaşımını sağlamak için ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak hizmet verdiğini, hasta güvenliği ve hasta memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile gönüllü olarak girdiği bu süreçte verdiği hizmet kalitesini aldığı SAS belgesi ile de taçlandırdı. Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) tarafından verilen, Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) belgesi, uluslararası standart gerekliliklerinin ötesinde organizasyonların kaliteli, etkili ve verimliliğini artırmak için optimum düzeyde kaliteli sağlık hizmeti prensibine dayanan uluslararası bir programdır. Konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı düzenlenen toplantı Hampton By Hilton Otel’de yapıldı. Toplantıda, İdari Direktör Özlem Kuyruklu, Tüp bebek Birim Direktörü Op. Dr. Çağdaş Aslan, Tıbbi Direktör Uzm. Dr. Özlem Bilgin, Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu yer aldı.

“Binlerce çift çocuk sahibi oldu“

Teknoloji ve alanlarında uzman hekim kadrosuna yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmit Özel Konak Hastanesi 2018 yılının 3’üncü çeyreğinde Tüp Bebek Kliniğini komple yenileyerek dünyanın yeni nesil teknolojisine sahip ekipmanlarını bünyesine katarak ve Tüp bebek birim direktörü görevine Türkiye’nin tanınmış ve alanında uzman doktorlarından Op. Dr. Çağdaş Aslan ile güçlü kadrosunu genişletti. Op. Dr. Çağdaş Aslan deneyimli ekibiyle, çocuk hasreti çeken çiftlere ümit olmuş, bilimsel çalışmaları ışığında bugüne dek binlerce çifte çocuk sahibi olmalarını sağladı.

Uzm. Dr. Özlem Bilgin

“İlk tüp bebek ünitesi açan hastaneyiz”

İlk konuşmayı yapan Özel Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilgin; “Bildiğiniz üzere İzmit Özel Konak Hastanesi sağlık sektöründe 1995 yılından bu yana Kocaeli halkına hizmet vermekte ve her geçen gün kabuğuna sığmayarak büyüyen ve sağlık konusundaki yatırımlarına hız kesmeden devam eden bir kuruluştur. Bu anlamda sağlığın temel yapı taşları, sağlık hizmetinde lokomotif görevi gören hekimlerimizle gücümüze güç katmakta ve onların sayesinde hastalarımıza şifa dağıtmaktayız. Kendi alanında birçok ilki gerçekleştirmiş bir hastane olarak, Kocaeli’nin SGK anlaşmalı hastaneleri içerisinde ilk bypass ameliyatının yapıldığı, ilk tüp bebek ünitesini açan hastanesiyiz” dedi.

“Yaptığımız renovasyonlar ile teknolojiyi yakalamaya çalışıyoruz”

2019 yılında da yine sağlık bakanlığı tarafından akredite olan ilk hastaneyiz diyen Bilgin, “Yine tüp bebek ünitemizde çipli güvenlik sistemleri ve mikroçip yöntemi ile ailelerin bebek sahibi olma şansını artırıyoruz. 128 kesit bilgisayarlı tomografi cihazımızda sanal anjiyografi ile hastalarıma girişimsel anjiyografi işlemine alternatif sunuyoruz. Sağlıkta teknoloji hızla ilerlerken bizde ameliyathane tüp bebek ve diğer birçok bölümde yaptığımız renovasyonlar ile teknolojiyi yakalamaya çalışıyoruz. Tüp bebek kliniğimizde infertil hastalarımızın muayene ve tetkik hazırlık sürecinden sonra, embriyo transferi, yumurta dondurma işlemleri başta olmak üzere mikroenjeksiyon, preimplantasyon genetik tarama, 24 saat embriyo gözlemi, mikroçip yöntemi gibi birçok işlem yapılabilmektedir” dedi. Bilgin, Kocaeli ve çevre illerden gelen binlerce hastaya, en kaliteli ve güncel sağlık hizmetini en kolay ulaşılabilir halde sunmaya çaba gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini belirterek, yeni başlayan Tüp Bebek Direktörü Op. Dr. Sn. Çağdaş Aslan’ı tanıttı.

Op. Dr. Çağdaş Aslan

“Amacımız bölgenin referans merkezi olmak”

Op. Dr. Çağdaş Aslan; 2015 yılında Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin ilk kurulumunda, kurucu danışman hekim olarak görev aldım. Hastane yönetimi ile o dönemden beri süre gelen iyi diyaloglarımız neticesinde, Ocak 2019’da, yeniden Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde sorumlu hekim olarak göreve başladım. Doğu Marmara bölgesindeki tüp bebek alanındaki boşluğu, kalıcı olarak, doldurmak için, İzmit’e gelerek, Konak Ailesi‘ne katıldık ve buradaki mevcut laboratuvar ekibini de bünyemize katarak, daha da büyüdük. Amacımız sadece İzmit‘e değil, Sakarya, Bolu, Yalova, Gebze, Gölcük, Düzce, Karadeniz Ereğlisi ve İstanbul’un Anadolu yakasını da kapsayan çevre il ve ilçelerin tamamına hizmet vermek ve bölgenin referans merkezi olmaktır” dedi.

“Dünya çapında yapılan tüm tedaviler bizde de yapılabiliyor”

“Ayrıca tüp bebek birimimize yurt içi tüm bölgelerden ve yurt dışından da hasta başvuruları olabilmektedir” diyen Aslan; “Yola çıkış amacımıza uygun olarak tüp bebek laboratuvarımızı ve kliniğimizi son teknoloji cihazlar ile donattık ve yeniledik. Bunlara kendi bilgi ve becerilerimizi de eklediğimizde Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde, kanser hastalarında yumurta dondurma işlemleri de dahil olmak üzere, dünya çapında yapılan tüm tedavilerin yüksek başarılar ile yapılabildiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Ülkemizde her 7 çiftten biri, istemelerine rağmen, doğal yollarla bebek sahibi olamamaktadır. Bu durumdaki birçok aileye yenilikçi tedavi yaklaşımlarımızla çözüm kapısı olmayı hedefliyoruz” diyerek konuşmasını sürdürdü.

“Ailenizi tamamlamak için Kocaeli’nde biz varız”

Aslan sözlerini, “Birlikte yola çıktığımız, Konak Hastanesinin ilkelerine uygun olarak, yaptığımız her işte etik değerlerimiz ve sosyal sorumluluk bilincimiz ile hareket ediyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum alanında bölgede referans hastane konumunda olan Konak Hastanesini, tüp bebek alanında da aynı referans noktaya getirmek için geldiğimiz günden beri ekip arkadaşlarımla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki çocuk sahibi olmak isteyen hiçbir çiftimizin artık başka şehirlere gitmesine gerek yok. Çünkü ‘Ailenizi tamamlamak için Kocaeli’nde biz varız’” diyerek sonlandırdı.

Op. Dr. Kazım Gündoğdu

“Ülkemizde de tüp bebek ünitelerine başvurular giderek artmaktadır”

Ardından söz alan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, “Sağlık dinamik bir sektördür. Baş döndürücü bir hızda teknoloji gelişmekte ve ilerlemektedir. Bizler güçlü hekim kadromuz, tıbbi ve idari personellerimiz ile teknoloji ve yenilikleri yakalayıp doğru iletişim ile hastalarımıza ulaştırmak temel prensibimiz. Hasta ve çalışan odaklı bir kurum olarak 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindeyiz. Amacımız her kesimden insanın erişebileceği kaliteli sağlık hizmeti sunmak. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüp bebek ünitelerine başvurular giderek artmaktadır. Bizde tüp bebek kliniğimizdeki alt yapı imkanları ve yeni ekibimiz ile bunu gönül rahatlığı ile sağlayacağız şeklinde konuşmasını sürdürdü.

“Uluslararası bir marka olma amacı”

“Tüm gelişmeleri dünya ile aynı hızda kliniğimize ve hastalarımıza yansıtacağız” diyen Gündoğdu, “Dünyanın en gelişmiş laboratuvarında ne yapılıyorsa Konak IVF merkezinde de onlar yapılıyor. Türkiye’de özellikle son yıllarda bir çok çift tüp bebek yöntemiyle, çocuk sahibi olmaya çalıştı. Bu nedenle de çiftler, alanında kendini kanıtlamış uzman hekim ve hastane arayışındalar. Konak Hastanesi olarak, 1995’te kurulduğumuz ilk günden beri vizyonumuz gereği hizmet mükemmelliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan, bilimsel ve akademik uygulamaları ile öncü; herkes için sağlık ilkesini, sağlığın her alanında hayata geçiren uluslararası bir marka olmayı amaçladık” dedi.

Basın yoğun katılımıyla ilgisini gösterdi

Op. Dr. Çağdaş Aslan kimdir?

1979 yılında anne ve babasını o tarihlerde görev yaptıkları Kayseri ilinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Mersin’de tamamladı; Ve 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 2004-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı‘nda uzmanlık eğitimi alarak; Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını aldı. 2010-2011 yılları arasında kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi olarak Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevini yaptı. 2011-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi ve Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalıştı. Bu esnada Cerrahpaşa Tıp Fakültesi‘nde üremeye yardımcı tedavi yöntemleri ile ilgili eğitimini ve sertifikasını aldı. 2014-2019 yılları arasında İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi’nde tüp bebek uzmanı olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında bu merkezin tıbbi direktörlüğünü yürüttü. Ocak 2019’dan beri, kuruluşunda (2015 yılı) aktif görev aldığı, İzmit Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin Sorumlu Hekimi olarak görev yapıyor. Mesleğiyle alakalı temel ilgi alanları: Ağrısız HSG, polikistik over sendromu, endoskopik cerrahi (laparaskopi, histeroskopi, robotik cerrahi); rahim şekil bozuklukları ve düzeltici cerrahileri, yumurta (oosit) dondurma, kanser tedavisi gören hastalarda tüp bebek uygulamaları ve yumurta rezervinin korunmasına yönelik tedaviler; doğal tüp bebek tedavileri, ince endometrium, tekrarlayan gebelik kayıpları, beslenme alışkanlıklarının irdelenmesi ve düzenlenmesidir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica