Genel

Komünist vatan haini terörist gençlere okuma hakkı vermeyeceğiz

Komünist vatan haini terörist gençlere okuma hakkı vermeyeceğiz AKP genel başkanı cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bunların eşgallerini belirlemek suretiyle bu gençlere üniversitelerde okuma hakkı vermeyeceğiz. Çünkü üniversite terörist gençlik yetiştirmez. Üniversite vatanına milletine kendisine hizmet edecek nesil yetiştirir” dedi. Komünist vatan haini terörist gençlere okuma hakkı vermeyeceğiz detaylar haberimizde…

Komünist vatan haini terörist gençlere okuma hakkı vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6’ncı İl Kongresi’ne katılmak üzere Samsuna gitti. Burada yaptığı konuşmada üniversitenin adını anmadan Boğaziçi Üniversitesinde, Afrin Harekatında şehit düşen askerler için stant açıp lokum dağıtan öğrenci grubuna tepki gösterenlerle ilgili sert ifadeler kullandı.

Boğaziçi üniversitesinde yaşanan olaylar hakkında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylara ilişkin şunları söyledi:

“Bunların eşgallerini belirlemek suretiyle bu gençlere üniversitelerde okuma hakkı vermeyeceğiz”

“İstanbul’da bir üniversitede adını söylemeyeyim zaten siz anlarsınız çıktılar orada imanlı yerli ve milli gençlik Afrinle ilgili lokum dağıtıyordu. O gençlik burada lokum dağıtırken, o komünist vatan haini gençler onların bu masalarını dağıtmaya yelteniyor. Bunlar terörist gençler. Bu terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bunların eşgallerini belirlemek suretiyle bu gençlere üniversitelerde okuma hakkı vermeyeceğiz. Çünkü üniversite terörist gençlik yetiştirmez. Üniversite vatanına milletine kendisine hizmet edecek nesil yetiştirir” dedi.

Cumhurbaşkanı konuştu, savcılık harekete geçti

Erdoğan’ın konuşmasında yer verdiği olay kapmasında 17 kişinin eşgaline ulaşılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 19 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesinin kuzey kampüsünde Afrin’de şehit düşen askerleri anmak için stant açan ve program düzenleyen öğrenci grubuna tepki gösterdiği iddia edilen 17 kişiyi tespit etmişti. 17 kişiden 5’i ise gözaltına alındı. 12 kişinin de arandığı bildirilmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica