Genel

Kocaeli Valiliğinden İzmit’te ‘Yaya Öncelikli Trafik’ etkinliği

Kocaeli Valiliğinden İzmit’te ‘Yaya Öncelikli Trafik’ etkinliği “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırılmıştır. detaylar haberimizde…

Kocaeli Valiliğinden İzmit’te ‘Yaya Öncelikli Trafik’ etkinliği

Kocaeli Valiliği öncülüğünde ‘Yaya Öncelikli Trafik’ bilinci oluşturmak amacıyla İzmit’te etkinlik düzenleniyor.

Konuya ilişkin Valilikten yapılan açıklama şöyle:

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirilmiştir.

Bu amaçla İçişleri Bakanlığımız tarafından da ; “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı ”Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş; Ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.

6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında

Yıl boyunca yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında tüm illerde eş zamanlı olarak; devletin tüm unsurları ile Trafikte Yaya Önceliği Bilincini oluşturmak üzere etkinlik düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Abdurrahman Yüksel Caddesi ile Yürüyüş Yolu kavşağında

Bu doğrultu da; ilimizde de tüm ilçelerde eş zamanlı olmak üzere İzmit ilçesinde de; 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00-13.30 saatleri arasında Abdurrahman Yüksel Caddesi ile Yürüyüş Yolu kavşağında (Yeni Cuma Cami Önü), Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve tüm kurum ve kuruluşların katılımları ile “Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği gerçekleştirilecektir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica