Genel

Kocaeli Emniyetinden DEAŞ Operasyonu

Kocaeli Emniyetinden DEAŞ Operasyonu İzmit, Darıca, Kartepe, Dilovası ve Derince ilçeleri ile İstanbul ilinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda… Kocaeli Emniyeti detaylar haberimizde…

Kocaeli Emniyetinden DEAŞ Operasyonu

Lojistik destek sağlayanlar…

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şubesi tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucu; 23 Ekim günü DEAŞ Terör örgütü hedef ve ideolojisi doğrultusunda faaliyette bulunan; çatışma bölgelerine eleman temin eden ve ülkemize illegal yollardan giren örgüt mensuplarına lojistik destek sağladıkları öne sürülen bazı şahısların yakalanması için operasyon düzenlendi.

11 kişi gözaltına alındı…

Kocaeli merkezli olarak İzmit, Darıca, Kartepe, Dilovası ve Derince ilçeleri ile İstanbul ilinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda A.F.B., M.K., C.A., A.S., R.N., K.K., R.T., M.D., G.D., C.D., ve İ.A isimli 11 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler adliyeye sevk edildi…

Şüpheli şahısların, ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi. Ayrıca bir adet kurusıkı tabancaya el konuldu. Terörle Mücadele Şubesinde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Emniyetinden DEAŞ Operasyonu…
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica