Genel

Kimin masum ya da suçlu olduğunu ayıracak olan sen değilsin

Kimin masum ya da suçlu olduğunu ayıracak olan sen değilsin Boğaz Köprüsü’nde bir er, FETÖ’cü komutanı tarafından kafasına sıkılıp öldürüldü. Şehit oldu. Neden? Halka ateş etmediği için. Ben o şehit olan askerle, diğerlerini nasıl ayıracağım? Kimin masum ya da suçlu olduğunu ayıracak olan sen değilsin detaylar haberimizde…

Kimin masum ya da suçlu olduğunu ayıracak olan sen değilsin

Ahmet Şık ve Nedim Şener atışmaları yaşanıyor…

Ergenekon davası kapsamında tutuklanarak cezaevinde kalan HDP Milletvekili Ahmet Şık ile Posta yazarı Nedim Şener arasında 15 Temmuz’da tutuklanan rütbesiz askerler nedeniyle tartışma yaşandı. Şık Şener’e, “Güce secde eden, savcı/hakim dili kullanan” ifadesiyle yüklendi.

“5 günlük er olması fark etmez”

Nedim Şener, 15 Temmuz darbe girişiminde kışladan çıkan askerlere ilişkin olarak, “5 günlük er olması fark etmez. Ya da görev gereği gitmiş dahi olsa darbeye kalkışmıştır” dedi. Şener daha sonra sosyal medya hesabından “Boğaz Köprüsü’nde bir er, FETÖ’cü komutanı tarafından kafasına sıkılıp öldürüldü. Şehit oldu. Neden? Halka ateş etmediği için. Ben o şehit olan askerle, diğerlerini nasıl ayıracağım?” paylaşımı yaptı.

“Sen de toptancılık yapmazdın”

Şener’in bu paylaşımına HDP Milletvekili Ahmet Şık sosyal medya hesabından “Kimin masum ya da suçlu olduğunu ayıracak olan, aklını kininin esiri eden sen değilsin. Cemaatçi hakim savcılar gibi menfaatlerini hukukun üstünlüğüne çiğneten değil de bağımsız, tarafsız ve hukuk normlarıyla soruşturma yürüten bir yargı olsaydı eğer, sen de toptancılık yapmazdın” karşılığı verdi.

“15 Temmuz’a ‘kontrollü darbe’ demeseydin…”

Şık’ın yanıtına Nedim Şener daha sert bir üslupla cevap verdi. Nedim Şener, “Aklını kinin ve nefretinin esiri edip pkk yerine ‘devlete terörist’, Fetö’ye ‘cemaat’, 15 Temmuz’a ‘kontrollü darbe’ demeseydin seninle konuşacak bir şeylerimiz olurdu” dedi.

“Güce secde eden savcı/hakim dili kullananlar…”

Ahmet Şık, tartışmaya noktayı koyarak, “Güce secde eden savcı/hakim dili kullananlar, kendileri gibi konuşan gazeteci kılığındaki tetikçilerle sohbet etsin. Devlet seri cinayetler işleyen bir katil, Cemaat içinde FETÖ denilen çetenin de olduğu sosyolojik bir olgu, darbe de karanlıkta bırakılıyor olduğu kadar gerçek. Nokta.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica