Siyaset

Kılıçdaroğlu kurultayda Genel Başkan seçildikten sonra yeniden kürsüde

Kılıçdaroğlu kurultayda Genel Başkan seçildikten sonra yeniden kürsüde Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nda oy verme işlemi tamamlandı. İlk sayıma göre ortaya çıkan resmi olmayan rakamlara göre Kemal Kılıçdaroğlu 790 oy alırken, Muharrem İnce 447 oy aldı. Bu sonuca göre Kemal Kılıçdaroğlu yeninden CHP Genel Başkanı seçildi. Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilmesinin ardından kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu kurultayda Genel Başkan seçildikten sonra yeniden kürsüde detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kılıçdaroğlu kurultayda Genel Başkan seçildikten sonra yeniden kürsüde

Kılıçdaroğlu yeniden çıktığı kürsüden önemli açıklamalar yaptı:

“Süreç sıradan bir süreç değildir”

– Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değildir. Zor koşullarda mücadele vereceğiz.

“Gazeteciler hapiste…”

– Ülkesini seven her yurttaşın yanımızda olmasını rica ediyorum. Hapishanelerin tıka basa olduğu bir Türkiye’de kimse evinde rahat uyuyamaz. Gazetecilerin hapiste olduğu bir Türkiye’de kimse demokrasiden söz edemez.

“Beka sorunuyla Türkiye’yi kim karşı karşıya getirmiştir?”

– Türkiye, tarihinin en zor dönemeçlerinden birini yaşıyor. İnsanlar kaygıyla Türkiye’nin bekasından söz ediyorlar. Şu soruyu hep beraber sormak zorundayız. 15 yılda bu beka sorunuyla Türkiye’yi kim karşı karşıya getirmiştir?

“Mehmetçiklerimize minnet borçluyuz”

– 7 şehidimiz var Afrin’de. Gerçekten hepimiz çok üzgünüz. Kahraman askerlerimiz, Mehmetçiklerimize minnet borçluyuz. Allah rahmet eylesin. Bütün milletimize baş sağlığı diliyoruz.

“Ülkemizi aydınlığa çıkarmak sorumluluğumuz var”

– Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak, beka sorunundan kurtarmanın yolu bizim devletimize sahip çıkmamızdan geçiyor. Hepimizin çok büyük sorumlulukları var.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir demiştir”

– Bütün komşularımızla huzur içinde yaşamak istiyoruz. Hangi rejimi benimsemişlerle benimsesinler. Ama biz bütün komşularımızla barış içinde yaşamak istiyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir demiştir. Bugün zorunlu bir durum yaşıyoruz.

“Başımın üstünde yeri var”

– Beni tekrar bu onurlu göreve seçtiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Önümüzdeki süreç zorlu bir süreçtir. Burada farklı görüşler olabilir. Ama hiç kimse unutmasın. Bizimle beraber aynı paralelde yer almayan arkadaşlarımın başımın üstünde yeri var.

“Vatandaşın sorunlarına eğilmek bizim görevimizdir”

– 80 milyonun güvenini kazanmak bizim görevimizdir. Vatandaşın sorunlarına eğilmek bizim görevimizdir. Sokaktaki vatandaş dertleniyorsa biz onun yanında olacağız. Onun derdiyle beraber ortak olarak sorununu çözeceğiz.

“Sağ olun var olun”

Bu zorlu görevi CHP Genel Başkanlarına yakışır biçimde sürdüreceğim sağ olun var olun.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica