Siyaset

Kılıçdaroğlu canlı yayında Muharrem İnce’nin oy oranını açıkladı

Kılıçdaroğlu canlı yayında Muharrem İnce’nin oy oranını açıkladı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK’te ‘Ne Oluyor?’ programında Başak Şengül moderatörlüğünde gazeteciler Şirin Payzın, Murat Çelik ve Hande Fırat’ın sorularını yanıtlıyor. Kılıçdaroğlu canlı yayında Muharrem İnce’nin oy oranını açıkladı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kılıçdaroğlu canlı yayında Muharrem İnce’nin oy oranını açıkladı

Oy oranını açıkladı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin oy oranın yüzde 29-30 bandına olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK’te ‘Ne Oluyor?’ programında…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK‘te ‘Ne Oluyor?’ programında Başak Şengül moderatörlüğünde gazeteciler Şirin Payzın, Murat Çelik ve Hande Fırat’ın sorularını yanıtlıyor.

“En son Merak Akşner’in Antep’te kamyonla engellenmesi bizleri son derece üzdü”

Seçim atmosferini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Hangi açıdan baktığınıza bağlı. Seçim meydanları canlı özellikle Muharrem İnce’nin mitingleri son derece canlı, keyifli… Diğerleri biraz daha durgun geçiyor. Millet ittifakının diğer bileşenlerinin mitingleri medyada yer almıyor bu da bizi üzüyor tabii. En son Merak Akşner’in Antep’te kamyonla engellenmesi bizleri son derece üzdü” dedi.

“80 milyonun cumhurbaşkanı olacağım diyenin kazanması lazım”

Kılıçdaroğlu, partisinin cumhurbaşkanı İnce’nin oy oranını ilişkin “29-30 bandına görünüyor. Bu ülkede 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağım diyenin kazanması lazım. Baştan beri söylediği şu: Ben 80 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım dedi” değerlendirmesinde bulundu.

“Beraber miting doğru olmaz”

Kılıçdaroğlu, İnce’nin CHP rozetini çıkardığı için beraber mitinge çıkmalarının doğru olmayacağını karar verdiklerini söyledi.

Eski parlamenter sistemi savunmadıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Partinin genel başkanı hakim mi tayin eder?”

“Biz hiçbir zaman eskiyi savunmadık eski parlamenter sistemi de savunmadık. Şimdi diyorlar ki ‘onlar eski sisteme dönmek istiyorlar’ hayır efendim biz eskiye dönmek istemiyoruz. Bir partinin genel başkanı hakim mi tayin eder?

“İlk defa sivil anayasa imkanı doğacak”

Yeniden parlamenter sistemin yeniden inşa edilmesi lazım ve yeni kurumların gelmesi lazım… Bir yandan anayasa değişikliği için çalışılması lazım. İlk defa sivil anayasa imkanı doğacak.

“Merkez Bankası’nın bağımsızlığı bütün dünyaya ilan edilecek”

Öbür taraftan İnce bir ekiple yola çıkacak her şeyi ben yaparım mantığıyla gitmeyecek zaten. Merkez Bankası’nın bağımsızlığı bütün dünyaya ilan edilecek ona müdahale edilmeyecektir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica