Genel

Kandıra sahiline Doğa yürüyüş parkuru 90 kilometre uzunlukta

Kandıra sahiline Doğa yürüyüş parkuru 90 kilometre uzunlukta Karadeniz sahiline paralel olarak ilerleyecek 90 Km’lik yürüyüş parkurunda günü birlik rotalar da bulunacak. Kandıra sahiline Doğa yürüyüş parkuru 90 kilometre uzunlukta detaylar haberimizde…

Kandıra sahiline Doğa yürüyüş parkuru 90 kilometre uzunlukta

90 km’lik parkur Karadeniz sahiline paralel olarak ilerleyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yaz turizmi için önemli alanlardan biri olan Kandıra ilçesine yeni bir yürüyüş parkuru kazandıracak. Karadeniz sahiline paralel olarak ilerleyecek olan parkur, 90 km uzunluğunda olacak.

Kandıra Yürüyüş Parkuru…..
Kandıra Yürüyüş Parkuru….

Parkur, Kocaeli’nin saklı koylarından, mavi bayraklı plajlarından geçilerek, 3 günde tamamlanacak…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yeni parkur, Kocaeli’nin Sakarya sınırında bulunan Babalı Koyu’ndan başlayacak. Doğa Yürüyüşü rotası Karadeniz sahiline paralel olarak ilerleyerek, İstanbul’un Ağva Beldesinde sona erecek. Karadeniz’i sahili boyunca 90 km takip eden rota, Kocaeli’nin saklı koylarından, mavi bayraklı plajlarından geçilerek, 3 günde tamamlanacak. Parkuru kullanan yürüyüş severler için parkurla buluşan günü birlik rotalar da hazırlanacak.

Kandıra Yürüyüş Parkuru..
Kandıra Yürüyüş Parkuru…

Parkurda doğaseverler birçok saklı koyu tanıyıp keşfetme fırsatı bulabilecek…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından rotalandırılan “Kandıra Sahili Doğa Yürüyüşü Parkuru” ilimizin eşsiz güzelliklerini göz önüne serecek. Hem doğa, hem deniz manzarası ile yürünebilen parkurda doğaseverler birçok saklı koyu tanıyıp keşfetme fırsatı bulabilecek. Dört mevsim yürünebilecek özelliğe sahip olan parkur birbirinden farklı doğal güzellikleri gözler önüne serecek.

Kandıra Yürüyüş Parkuru.

Parkur, Sardala koyunu takip ederek İstanbul’un Ağva Beldesinde sona erecek

“Kandıra Sahili Doğa Yürüyüş Parkurunda” doğaseverler yürüyüşe Babalı Köyü sahilinden başlayacak. Yürüyüş Endemik Kum Zambaklarına ev sahipliği yapan Uzunkum Tabiat Parkı’na, Cebeci Plajına, antikçağlardan beri taş ocağı olarak kullanılan Pembe Kayalara, Kefken, Kerpe, Sarısu, Seyrek ve Doğa harikası Sardala koyunu takip ederek İstanbul’un Ağva Beldesinde sona erecek.

Kandıra Yürüyüş Parkuru

Parkur boyunca konaklama yerleri mevcut

Sakarya sınırında bulunan Babalı Koyu’ndan başlayıp İstanbul’un Ağva beldesinde sona eren 90 km’lik parkur boyunca yürüyüşçüler kamp yerlerinde ve otellerde konaklayabilecek. Parkur; metropol kentlere yakınlığından dolayı Akdeniz yürüyüş rotalarına da bir alternatif oluşturuyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica