Siyaset

İzmit 15 yıl sonra Hürriyet’ine kavuştu

İzmit 15 yıl sonra Hürriyet’ine kavuştu Hürriyet, “Bu hepimizin başarısı, bu tek başına olan bir şey değil. Bu hepimizin gönül gönüle, yürek yüreğe beraberliğimizin, dayanışmamızın başarısı” dedi. detaylar haberimizde…

İzmit 15 yıl sonra Hürriyet’ine kavuştu

Hürriyet onbinleri selamladı

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı CHP İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’te resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 50’sini alarak Belediye Başkanı seçildi.

Gece saat 22.00’den itibaren seçimleri kazandığı neredeyse kesinleşen Fatma Kaplan Hürriyet’i destekleyen vatandaşlar Leyla Atakan seçim bürosunda toplanmaya başladı. Saatler ilerledikçe kalabalık artmaya devam etti. 10 binlerce insan Leyla Atakan seçim bürosundan CHP İzmit ilçe binasına yürüdü ve Fatma Kaplan Hürriyet’in gelmesini beklediler.

Gecenin coşkusu

Zafere susamış CHP’liler hak ettikleri kutlamayı İzmit İlçe binası önü ve Belsa Plaza karşısında gerçekleştirdiler. Yıllar sonra gelen başarının mimarı Fatma Kaplan Hürriyetti

İzmit‘te resmi olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanı seçilen CHP‘li Fatma Kaplan Hürriyet, CHP’liler, İyi Partililer ve seçmenlerle birlikte CHP İzmit İlçe binası önünde oluşturulan alanda kutlama yaptı.

Yapılan kutlamalar ve Millet İttifakının seçim kazanmasının ardından, vatandaşın ekonomik sıkıntılı serzenişleri devam ederken ülkenin bekasına bir şey olmadığı gözlendi.

CHP İzmit İlçe binası önündeki Hürriyet Caddesi üzerinde oluşturulan alanda toplanan partililer meşaleler yakarak kutlamalarını doya doya yaşadılar. Saat 00.00 sıralarında alana gelen Hürriyet, seçmenlerini ve partililerini selamladı.

Hürriyet coşkuya ortak oldu

Boynunda Kocaelispor atkısıyla alanda bulunan 10 binlerce seçmen ve partililere hitap eden Fatma Kaplan Hürriyet; “Bu hepimizin başarısı, bu tek başına olan bir şey değil. Bu hepimizin gönül gönüle, yürek yüreğe beraberliğimizin, dayanışmamızın başarısı. Bu İzmit sevdamızın başarısı, bu birliğimizin başarısı, bu hepimizin başarısı…

Biz İzmit‘i seviyoruz, İzmit de bizi seviyor. İzmit bizi sevdiğini sandıklarda gösterdi işte… Demiştik ki rahmetli Leyla Atakan‘dan sonra bu kente her halükarda bir kadın eli değecek ve o kadın ben olacağım demiştim ve onu başardık.

Biz bu kentte herkesin başkanı olacağız, herkesi kucaklayacağız, herkesi seveceğiz, ayırmayacağız, kayırmayacağız. Biz bu kenti örnek bir anlayışla yöneteceğiz. Adil olacağız, eşit olacağız, insanı insan olarak seveceğiz ve bu kenti marka kent yapacağız, birlikte yöneteceğiz” dedi.

Hürriyet, konuşmasını tamamladıktan sonra alandan ayrıldı. Partililer ise alandan ayrılmadan kutlamalarına gece geç saatlere kadar devam ettiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica