Siyaset

İyi Partide 378 meclis adayının mülakatları başladı

İyi Partide 378 meclis adayının mülakatları başladı Yıldız, “Şu anda mülakatlarımız, sadece CHP’nin adaylarının olduğu ilçelerde bulunan, meclis üyesi aday adaylarımız için yapılıyor. Bizim adaylarımızın olduğu ilçelerde ise CHP ile aday adaylarını netleştirdikten sonra gününü belirleyeceğiz” dedi. detaylar haberimizde…

İyi Partide 378 meclis adayının mülakatları başladı

İyi Parti’de bugün meclis üyesi aday adaylarının mülakatları başladı. Meclis üyeliği için toplamda 378 aday başvuruda bulundu. İl Başkanı Yıldız, “Şu anda mülakatlarımız, sadece CHP’nin başkan adaylarının olduğu ilçelerde bulunan, meclis üyesi aday adaylarımız için yapılıyor. Bizim adaylarımızın olduğu ilçelerde ise CHP ile aday adaylarını netleştirdikten sonra aday belirleme gününü belirleyeceğiz” dedi.

İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız

İyi parti’de bugün meclis üyesi aday adaylığı için mülakatlar başladı. İl binasında yapılan Mülakat komisyonunda İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İl SKM Başkanı Kaan Dilmen, İlçe SKM başkanı Yaşar Kardeş, Teşkilat Başkanı Nusret Acar ve ilçe Başkanları, kadın kolları başkanı hazır bulundu. Aday adaylığı için Kocaeli genelinde 378 kişi başvuru yaptı. İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Bugün beş ilçeden katılan aday adaylarının katılımıyla yaklaşık 100 kişinin mülakatı yapılacak” dedi.

İyi Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Mümin Kozan

İyi Parti meclis üyesi adaylarının mülakatlarını salı günü bitirecek

İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İyi Parti Kocaeli Teşkilatında mülakatlar başladı. CHP ile henüz bir anlaşmaya varamadığımız için net sayı veremiyoruz. Şu anda İzmit’teki arkadaşlarımızın bir kısmı geldi. 20 adayımız da müracaatlarını yapmış olup, sadece ücretini yatırmamış durumdalar. 378 aday arkadaşımız var. Belediye başkan adayı çıkarttığımız ilçelerde şu anda mülakata girmiyorlar. Onları da CHP ile netleştirelim, ondan sonra günü belli olur. Mülakat komisyonunda ben olacağım. Kadın Kolları, İlçe Başkanı, SKM Başkanımız, İlçe SKM Başkanı olacak. Biz sadece CHP’nin aday çıkarttığı yerlerde mülakat yapıyoruz. Bu memleket soru çalmaya alıştı. Hiçbir arkadaşıma soracağımız soruları da kimseye söylemem. Mülakatları salı günü bitireceğiz. Bugün 5 ilçeden 100’e yakın aday mülakata bekleniyor” şeklinde konuştu.

İyi Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Talha Topçu

“CHP ile sürecin de nihai noktasında gelmek üzereyiz”

Sözlerinin devamında Yıldız; “Ortaklık zor iş. Ama burada CHP de biz de olabildiğince etik kurallara değer vererek bir süreç yürüttük. Sürecin de nihai noktasında gelmek üzereyiz. Yorucu bir süreçten geçiyoruz. Ortak birlikteliği sağlamak için bir çalışma yapıldı. Güzel bir netice alacağız. Bunda sıkıntı yok” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica